Kaip žurnalistams penktadienį kalbėjo klinikų direktorius, kada bus pasiektas pikas, kol kas nėra aišku.
„Naujienos tokios, kad iš lėto auga hospitalizacijų skaičius ir to reikėjo tikėtis. Nes turint tokį šuolį COVID-19 atvejų taip pat auga hospitalizacijų skaičius. Šiuo metu Vilniaus regione ir Santaros klinikose lovų užimtumas artėja prie 90 proc. Ir galvojame, kad per ilgąjį Vėlinių savaitgalį hospitalizacijų skaičius toliau augs ir ruošiamės tam.
Daromi papildomi struktūriniai pokyčiai, plečiamas kovidinių lovų skaičius kaip ir Santaros klinikose, taip ir regione. Tikimės išplėsti papildomų 20 lovų Molėtų ligoninėje. Tam, žinome, pasitelkiame papildomą personalą, kad užtektų rankų tam atveju, jei hospitalizacijų skaičius augs toliau“, – kalbėjo F. Jankevičius.
Anot jo, net ir pasiekus susirgimų piką nebus labai greito kreivės mažėjimo. „Todėl turime būti pakankamai pasiruošę ir koncentruojamės į tai, kad nesumažinti mūsų pastangų kovai“, – sakė jis.
Arti prie paskutinio RITS rezervo
F. Jankevičius kartu akcentavo, kad labai svarbu išsaugoti paslaugas kitiems, nekovidiniams pacientams.
„Tą ir darome ir tai svarbiausia mūsų užduotis, kad nenukentėtų ir kiti mūsų pacientai. Žinoma, tai nelengva užduotis, priklauso nuo intensyvios terapijos kovidinių (RITS) lovų užimtumo, kiek mes jų turime.
Šiuo metu Santaros klinikos, kur yra didžiausias RITS lovų skaičius, mes turime beveik 90 proc. užimtumą. Žinoma, jeigu poreikis augs, teks praplėsti šių lovų skaičių. Tai būtų mūsų paskutinis rezervas, bet tikiuosi, kad gal to neprireiks“, – kalbėjo jis.
Pagalbos ranką tiesia kiti regionai
Klinikų vadovas pažymėjo, kad yra pasirengta bendradarbiauti tarp regionų: „Tarkime, Molėtų ligoninė yra Panevėžio regiono ligoninė, o Kauno regionas, kur irgi turi šiek tiek mažesnį lovų užimtumą, irgi pasiruošęs padėti, ištiesti pagalbos ranką.
Ir mes planuojame turėti papildomas 10 lovų Marijampolės ligoninėje, kuri padės Alytaus regionui. Taip pat arti 30 lovų Kauno klinikose, kurios bus skirtos Vilniaus miesto kovidiniams pacientams, jei neatsitiks taip, kad bus užguldytos ir tos Kauno regiono lovos.“
Jaučiamas ir medikų trūkumas, todėl darbui pasitelkiami kitų įstaigų darbuotojai: Nacionalinio vėžio instituto, Žalgirio klinikos slaugytojos dirba Santaros COVID-19 skyriuje, o iš Santaros klinikų vienas gydytojas vyks į Molėtų ligoninę.
„Jaučiu, kad poreikis pasitelkimui (kitų įstaigų personalo) tik augs“, – kalbėjo Santaros klinikų vadovas. Pasak jo, medikai gana aktyviai ir atsakingai įsijungia į procesą ir atsisakymų dirbti kol kas nebuvo.
Tarp vaikų hospitalizacijų skaičius, F. Jankevičiaus duomenimis, nedidėja: ligoninėje yra 10 lovų mažiesiems COVID-19 pacientams, iš jų užimtos devynios, vienas iš jų gydomas reanimacijoje. Kitų vaikų, kurių amžius svyruoja nuo poros iki keliolikos metų, būklė vidutinė.
3303 nauji atvejai, ligoninėse –1831 pacientas
Praėjusią parą nustatyti 3303 nauji COVID-19 atvejai, mirė 26 žmonės, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
17 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą 2894 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 8728 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1831 COVID-19 sergantys žmonės – beveik tiek pat, kiek ir prieš parą, 146 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 16,7 tūkst. molekulinių (PGR) ir 9,1 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 1404,7 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis pakilo iki 14,6 procento.