Kaip teigiama Kauno apylinkės teismo pranešime spaudai, remiantis kaltinamuoju aktu turtinio pobūdžio nusikaltimai buvo vykdomi 2013-2017 metais, asmenims veikiant organizuotoje grupėje.
„Dažniausiai vienas asmuo su racija stebėdavo aplinką, turėdamas tikslą įspėti bendrininkus apie galimą pavojų, o kiti asmenys įsilauždavo į nukentėjusiųjų namus ar kitas patalpas ir grobdavo įvairų turtą“, – teigiama teismo pranešime.
Anot teisėsaugos, tarp pagrobtų daiktų – įvairūs auksiniai ir sidabriniai papuošalai, kompiuterinė technika, kailiniai ir kiti rūbai, alkoholis, dokumentai, žolės pjovimo traktorius, šeši dujiniai katilai iš naujai statomų kotedžų ir t.t. Asmenys kaltinami ir dėl kėsinimosi pagrobti automobilį.
Prokurorų surinktais duomenimis, didžiausias galimas grobis buvo iš vienos įmonės pagrobti mobiliojo ryšio telefonai, taip pat mobiliojo ryšio telefonų ir planšetinių kompiuterių detalės, kurių bendra suma didesnė kaip 330 tūkst. eurų.
Remiantis kaltinamojo akto duomenimis, praeityje 6 kartus teistas E. K. kaltinamas dėl 28 nusikalstamų veikų epizodų, įvykdytų veikiant organizuotoje grupėje – vagysčių, turto sugadinimo, dokumento pagrobimo, neteisėto elektroninės priemonės įgijimo ir panaudojimo bei sukčiavimo.
Anksčiau keturis kartus teistas H. R. kaltinamas dėl 12 nusikalstamų veikų epizodų veikiant organizuotoje grupėje – trijų vagysčių, 3 pasikėsinimų vogti bei dėl 6 turto sugadinimo epizodų.
Tris kartus teistas A. O. kaltinamas dėl 6 nusikalstamų veikų epizodų, įvykdytų veikiant organizuotoje grupėje – vagysčių bei turto sugadinimo. 1 kartą užsienyje teistas T. M. ir 3 kartus teistas E. M. kaltinami dėl vagysčių bei turto sugadinimo veikiant organizuotoje grupėje.
7 kartus teistas N. G. kaltinamas dėl 4 nusikalstamų veikų veikiant organizuotoje grupėje – vagystės, dokumento pagrobimo, neteisėto svetimos elektroninės priemonės įgijimo ir panaudojimo bei sukčiavimo.
Vieną kartą teistas D. L. kaltinamas dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo. Remiantis kaltinamojo akto duomenimis, asmuo 7 kartus galimai įgijo įvairius daiktus, žinodamas, kad jie gauti nusikalstamu būdu. Manoma, kad asmuo tokiu būdu įgijo 6 nešiojamus kompiuterius, planšetinį kompiuterį ir 1557 vienetus mobiliųjų telefonų, kurių bendra vertė didesnė kaip 245 tūkst. eurų.
Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo kaltinimai pareikšti ir vieną kartą teistam Kauno rajono gyventojui E. V.
Ikiteisminio tyrimo metu nei vienas iš kaltinamųjų savo kaltės dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų nepripažino.
Šioje byloje nukentėjusiaisiais pripažinta 18 asmenų.