• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinės grupės „Belor Group“ Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“ negali ginčyti bankrutuojančios „Arvi“ grupės savininko Vidmanto Kučinsko sandorių, kuriais jis dovanojo dukrai 250 tūkst. eurų bei gavo dovanų iš žmonos, nusprendė teismas. 

Tarptautinės grupės „Belor Group“ Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“ negali ginčyti bankrutuojančios „Arvi“ grupės savininko Vidmanto Kučinsko sandorių, kuriais jis dovanojo dukrai 250 tūkst. eurų bei gavo dovanų iš žmonos, nusprendė teismas. 

REKLAMA

Vienos didžiausių „Arvi“ grupės kreditorių, trąšų prekybos bendrovė „Belor“ skundą išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas praėjusį ketvirtadienį paskelbė, kad bendrovė neturi teisės ginčyti verslininko šeimos narių sandorių.

„Iieškovė („Belor“ – BNS) neturi teisės ginčyti atsakovų (V. Kučinskas, jo žmona ir dukra – BNS) sudarytos pinigų dovanojimo sutarties bei reikalauti nuostolių, patirtų rengiantis priimti dovaną, atlyginimo“, – rašoma vasario 8-osios nutartyje, kuri įsigaliojo iš karto, bet ją dar galima skųsti.

Teismas paliko nepakeistą Kauno apygardos teismo pernai rugsėjo sprendimą, kuriuo „Belor“ ieškinys atmestas konstatavus, jog dovanojimo sandoriais įmonės teisės negalėjo būti pažeistos.

REKLAMA
REKLAMA

„Belor“ teismo prašė pripažinti apsimestiniu sandoriu pinigų dovanojimo sutartį, kuria V. Kučinskas savo mažametei dukrai 2014 metų pabaigoje dovanojo 246 tūkst. eurų. Bendrovės teigimu, lėšos buvo skirtos statyti namą, kuris šiuo metu yra registruotas dabartinės verslininko žmonos vardu. 

REKLAMA

„Belor“ taip pat prašė priteisti V. Kučinskui iš žmonos daugiau nei 895 tūkst. eurų nuostolių, kuriuos jis patirtų priimdamas sutuoktinės dovaną – dalį namo ir žemės sklypų. Kristinos Kučinskienės dovanoti šį turtą savo vyrui įsipareigojo pagal 2015-ųjų gegužės ikivedybinę sutartį.

Pasak Kauno apygardos teismo nutarties, „Belor“ pinigų dovanojimo dukrai sutartį vertina kaip apsimestinę, o jos tikslas – paslėpti V. Kučinsko turtą iš kreditorių akiračio. Bendrovė aiškino, kad 895 tūkst. eurų nuostolį patyrė dėl verslininko ir dabartinės jo sutuoktinės sutarties, kuria žmona, kaip verslininko statytinė, jo naudai įgijo ir plėtojo nekilnojamąjį turtą, o pats V. Kučinskas užsitikrino galimybę atgauti turtą, kuris iš tikrųjų buvo pirktas už jo lėšas, nurodo „Belor“.

REKLAMA
REKLAMA

Įmonė teigia, jog verslininkas jai skolingas 7 mln. eurų – 2016 metų sausį V. Kučinskas laidavo už „Belor“ išduotą tokios vertės vekselį įmonei „Arvi ir ko“ ir besąlygiškai įsipareigojo sumokėti šią sumą per tris mėnesius, o skolos negrąžinus ir pradėjus jos išieškojimą tapo akivaizdu, kad verslininkas jau buvo pasirūpinęs, kaip apsaugoti savo turtą nuo galimų išieškojimų ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Belor“ anksčiau nepavyko pasiekti, kad būtų panaikinta sutartis, pagal kurią V. Kučinskas sūnui Justui padovanojo 1,25 mln. eurų – šio sandorio teisėtumui Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai pritarė pernai sausio 3 dieną.

Bankroto bylos jau iškeltos verslininko valdytos „Arvi“ grupės įmonėms „Arvi kalakutai“ ir „Marijampolės pašarai“, o pačiam V. Kučinskui teismai neleido paskelbti asmeninio bankroto.

Verslininkas yra nurodęs, kad jo įsiskolinimai kreditoriams siekia 61,8 mln. eurų, o jo pajamos per mėnesį – 1,5 tūkst. eurų. Verslininkas daugiausiai skolingas „Alfa Bank“ – 38,6 mln. eurų, beveik 10 mln. eurų – Rusijos „Sberbank“, įmonei „Belor“ – 4 mln. eurų.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų