• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarnybų sujudimas Vilniuje: rūsyje rasta apie 5 kg gyvsidabrio

Atnaujinta 15.31 val.

Daugiabučio namo rūsio patalpose Vilniuje, Naujamiesčio rajone, pirmadienio rytą rasta, pirminiais duomenimis, apie 5 kg gyvsidabrio, jį surinko atvykę ugniagesiai.

20

Daugiabučio namo rūsio patalpose Vilniuje, Naujamiesčio rajone, pirmadienio rytą rasta, pirminiais duomenimis, apie 5 kg gyvsidabrio, jį surinko atvykę ugniagesiai.

REKLAMA

Pranešimas apie rastą pavojingą metalą Naugarduko gatvėje buvo gautas 8.47 valandą. 

„Buvo pranešta, kad gyventojai namo rūsyje rado nemažą kiekį išsiliejusio gyvsidabrio. Atvykę ugniagesiai prie įėjimo į rūsį rado apie 10 gramų išsiliejusio gyvsidabrio, jis buvo išsiliejęs 40 kvadratinių metrų plote“, – BNS pirmadienio rytą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

Vėliau bendroje rūsio patalpoje rasta apie 4 kg gyvsidabrio.

Gyventojai evakuoti, jiems kol kas neleidžiama grįžti į namus.

Bus aiškinamasi, kas išpylė gyvsidabrį – policija pradės tyrimą.

Apie įvykį pranešta Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Atvykę jie matavo taršą rūsio patalpose, laiptinėje, taip pat pirmame ir antrame aukštuose esančiuose butuose.

REKLAMA
REKLAMA

„NVSC Vilniaus departamento ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai jau išvyko į įvykio vietą. Atlikus išsamesnius gyvenamosios aplinkos oro taršos gyvsidabriu matavimus, paaiškės, ar būtinos papildomos pastato demerkurizacijos (gyvsidabrio ir jo garų pašalinimo) ir gyventojų apsaugos priemonės“, – skelbia centras.

REKLAMA

Buto gyventojai turėjo apleisti patalpas

Surinkus išsiliejusį gyvsidabrį, buvo matuojama gyvsidabrio garų koncentracija ore. Ugniagesiai įvykio vietoje patikrino namo laiptinę, joje gyvsidabrio garų koncentracija normos neviršijo.

Tačiau su specialia įranga patikrinus vieno iš butų antrame aukšte patalpas, viename kambarių prietaisai užfiksavo padidėjusią gyvsidabrio garų koncentraciją.

„Buto gyventojams buvo nurodyta išeiti iš patalpų“, – BNS sakė E. Zdanevičienė.

Ugniagesių duomenimis, šio buto gyventojas galėjo išlieti talpą, jie ketino patikrinti butą, bet jame buvęs vyras ugniagesių neįsileido. Tuomet buvo iškviesta policija. Lydimi pareigūnų, ugniagesiai su specialia įranga pateko į butą.  

REKLAMA
REKLAMA

Įvykio vietoje dirba štabo automobilis, automobilinė cisterna  ir cheminių gelbėjimo darbų automobilis. 

Gyvsidabris yra sidabriškai baltas blizgantis skystas metalas. Patekęs į organizmą gyvsidabris kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse, raumenyse, kauluose ir trikdo jų funkcijas, sukelia kepenų atrofiją, inkstų kanalėlių nekrozę, slopina aminorūgščių sintezę, kalcio apykaitą, seleno įsavinimą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vasarą gyvsidabris aptiktas senamiesčio bute

Vilniaus senamiestyje esančiame bute vasarą radus gyvsidabrio, jo koncentracija nuo rugsėjo pabaigos nebeviršija normos, rekomendacija gyventojams nesinaudoti patalpomis atšaukta, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Koncentracija neviršija normos, išskyrus tas negyvenamas patalpas, kur buvo aptiktas išsiliejęs gyvsidabris“, – BNS šią savaitę sakė NVSC Vilniaus departamento vyriausioji specialistė Justina Petravičienė.

REKLAMA

Pasak NVSC atstovės, gyvsidabrio koncentracija normos nebeviršijo nuo rugsėjo 28 dienos.

Anot jos, pakartotiniai tyrimai NVSC užsakymu buvo atlikti spalio 19 dieną ir 24 dieną. Jų duomenimis, situacija nesikeitė.

„Įvertinus NVSC užsakymu atliktų paskutiniųjų kelių patalpų oro tyrimų duomenis, rekomendacija gyventojams nesinaudoti patalpomis nebetaikoma, išskyrus remontuojamas patalpas, kuriose ir buvo aptikta išsiliejusi medžiaga – čia vis dar atliekami taršos likvidavimo darbai“, – nurodė J. Petravičienė.

REKLAMA

Išsiliejusio gyvsidabrio name rasta rugpjūčio 1-ąją, tvarkant namą. Butus dėl to turėjo palikti apie 20 gyventojų. Specialistai surinko apie 4 kg šio nuodingo sunkiojo metalo.

Gyvsidabris yra sidabriškai baltas blizgantis skystas metalas.

Patekęs į organizmą, gyvsidabris kaupiasi inkstuose, kepenyse, smegenyse, raumenyse, kauluose ir trikdo jų funkcijas, sukelia kepenų atrofiją, inkstų kanalėlių nekrozę, slopina aminorūgščių sintezę, kalcio apykaitą, seleno įsisavinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų