• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už Vladimiro Lenino atvaizdo paskelbimą socialiniame tinkle „Facebook“ 700 eurų bauda policijos nubausta Erika Švenčionienė prašo teismo panaikinti šį nutarimą.

Už Vladimiro Lenino atvaizdo paskelbimą socialiniame tinkle „Facebook“ 700 eurų bauda policijos nubausta Erika Švenčionienė prašo teismo panaikinti šį nutarimą.

REKLAMA

„Man tas žmogus įstrigęs tuo, kad jis pasakė tą tokią auksinę frazę, kuri buvo ir mano laikais mokykloje: „mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“. Ir jeigu mes tą frazę cituojam šiandien, suprantam, kokia apgailėtina švietimo padėtis, tai, kad uždaroma 400 mokyklų... Man buvo ypatingai svarbu priminti visuomenei, kad mokytis visais laikais, ir tada, kai šis žmogus vadovavo valstybei, ir šiandien, kai valstybės statusas yra kitas, kai yra kita santvarka. Tai už tą informaciją man yra paskirta bauda. Aš manau, kad tai yra neteisėta, tai informavimas visuomenės“, – žurnalistams ketvirtadienį Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose sakė E. Švenčionienė.

Ji sakė, kad savo profilyje paskelbė informaciją ir V. Lenino portretą, skelbiamą informaciją pritaikydama prie šių dienų aktualijų, pateikdama savo interpretaciją.

REKLAMA
REKLAMA

„Už ką jums moka atlyginimą, už tai man duoda baudą, mes esame skirtingose pozicijoje, esu valstybės persekiojama“, – žurnalistams kalbėjo E. Švenčionienė.

REKLAMA

Savo feisbuko paskyroje balandžio 22 dieną, per V. Lenino gimtadienį, E. Švenčionienė rašė, kad „Minėdami V. Lenino gimtadienį, mes tarybiniai žmonės, susiburdavome talkose, tai buvo ilgametė, prasminga tradicija. Šiandien istorikai skirtingai vertina Lenino asmenybę, vieniems jis proletariato vadas, kitiems didysis planetos globalistas, svajojęs apie visuotinę pasaulinę revoliuciją. Vis tik viena ryškiausių jo tezių „Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis“ šiandien įgauna kitą atspalvį. Žinios tai jėga, tačiau jau ne visiems prieinama. Mažinamas mokyklų tinklas, plinta neraštingumas, vis labiau jaučiame pašlijusios švietimo sistemos pasekmes“. Po šiais žodžiais buvo pridėtas V. Lenino portretas.

REKLAMA
REKLAMA

E. Švenčionienė sako, kad po jos nubaudimo baudas reiktų skirti ir istorijos mokytojams, kurie pateikia nuotraukas ir informaciją apie V. Leniną, J. Staliną.

Administracinių nusižengimų kodeksas numato atsakomybę už nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimą ar demonstravimą. Pagal šį straipsnį neatsako asmenys, kurie padaro veikas muziejų veiklos, visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius ar autoritarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, kolekcionavimo, antikvarinės ar sendaikčių prekybos tikslais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

E. Švenčionienė teigia, kad feisbuke įrašą per V. Lenino gimtadienį paliko būtent informaciniais tikslais ir už tai neturi būti baudžiama.

„Aš manau, kad aš pasinaudojau ta dalim, kad galima skelbti istorinių asmenybių nuotraukas visuomenės informavimo tinklais, todėl manau, kad nepadariau jokio nusižengimo, aš manau kad turiu teisę ja naudotis, ją užtikrina Konstitucija“, – per teismo posėdį kalbėjo E. Švenčionienė.

Jai pritarė jos advokatė Svetlana Naidenko.

„Aš palaikau Švenčionienės skundo argumentus – teisė reikšti mintis suteikta nepriklausomai, ar esi žurnalistas, ar privatus asmuo. Laisvę skleisti įsitikinimus turi kiekvienas žmogus. Negalima sutikti su tuo, kad reikia viską uždrausti, ką istoriškai išgyveno Lietuva, daug kam jis (Leninas – ELTA) padarė didelių problemų, istorija dar tinkamai istoriškai neįvertino laikotarpio, jeigu uždraudžiama kalbėti apie tai, jaunimas praranda galimybę žinoti informaciją, kas buvo“, – sakė advokatė.

REKLAMA

Pasak jos, draudžiant skelbti V. Lenino atvaizdą, draudžiama kartoms žinoti, kad toks niekadėjas egzistavo ir ką padarė: Lietuvos piliečio teisė žinoti, kas vyko su valstybe, kas padarė žalos, kas ne, o E. Švenčionienė portretą paskelbė edukaciniais tikslais.

Apie E. Švenčionienės paskelbtą tekstą ir V. Lenino nuotrauką policijai pranešė Žurnalistų etikos inspektorius.

Teismas sprendimą skelbs liepos 30 dieną.

1870 m. gimęs Vladimiras Leninas yra Sovietų Sąjungos įkūrėjas, žymiausias rusų revoliucionierius. V. Leninas buvo vienas pagrindinių 1917 m. bolševikų įvykdyto Spalio perversmo ir komunistinės revoliucijos Rusijoje įkvėpėjų, ideologų, organizatorių, vadovų. Jo vadovaujami bolševikai, skelbdamiesi įvedą proletariato diktatūrą, iš tiesų įvedė itin represyvią, teroristinę kompartijos diktatūrą.

REKLAMA

Kaip rašoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, kaip komunistinio totalitarinio režimo kūrėjas V. Leninas atsakingas dėl politinių priešininkų, vadinamųjų klasinių priešų, ir visų gyventojų masinių represijų bei teroro, imperatoriaus šeimos išžudymo, dėl lagerių kūrimo, revoliucinės prievartos taikymo teorinės apologijos.

E. Švenčionienė Eltai yra pasakojusi, kad daugiau nei prieš dvejus metus buvo nubausta 500 eurų bauda, nes feisbuke paskelbė įrašą, kuriame Europos Sąjungą (ES) lygino su Sovietų Sąjunga ir publikavo ES ir Sovietų Sąjungos vėliavas.

ELTA primena, kad Vilniaus apygardos teismas nagrinėja baudžiamąją bylą dėl galimo veikimo prieš Lietuvą ir viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams. Šioje byloje kaltinimai pareikšti ir likviduotos asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ nariams E. Švenčionienei, Kazimierui Juraičiui ir buvusio prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderiui Valerijui Ivanovui.

gydyt ją ,o ne baust
gydyt ją ,o ne baust
Man tai ji nepakaltinama avis,bemokslė,beraštė,apie kokius ji mokslus peza...Yra putkos ir bulvos subinlaižė ir tiek..o su kokia partija kandidatuoja/su šeimamaršiais ar taikos-chaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Jos eilėraštukas nuolat deklamuojamas
Jos eilėraštukas nuolat deklamuojamas
Aš mergyte su kasytėm
Lenino anūkė
myliu aš volodką
ir jūs man papūskit
šita vatinė dar Lietuvoje?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų