„Apeliuojame į žmonių sąmoningumą, tie, kurie atvyksta iš paveiktų šalių ar vyksta tranzitu per paveiktas šalis turėtų izoliuotis. Mūsų tarnybos taip pat aktyviau tikrins atvykstančiuosius, yra aktyvuotos policijos ir pasienio pajėgos“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.
Policijos pareigūnai ir pasieniečiai aktyviau patruliuos pagrindiniuose keliuose prie Lenkijos ir Latvijos.
„Tarnybos dirba sustiprintos parengties režimu, jų vadovams duoti pavedimai tinkamai paskirstyti pareigūnų pajėgumus ir užtikrinti atvykstančiųjų kontrolę“, – sako vidaus reikalų ministrė.
Taip pat svarstoma, jeigu pritrūktų pareigūnų pajėgumų, pasitelkti kitas organizacijas, pavyzdžiui šaulius.
Antradienį buvo patvirtinta 18 naujų atvejų, nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų yra 131.
Paveiktomis koronaviruso infekcijos šalimis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.
Iš tokių šalių grįžę lietuviai ir iš jų atvykę užsieniečiai privalo izoliuotis 2 savaites. Jeigu rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, iš tos šalies užsieniečiai į Lietuvą atvykti negali. Lietuvos piliečiai į Lietuvą gali grįžti iš bet kurios valstybės.
Atvykstantys į Lietuvą lėktuvais ir laivais privalo registruotis
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje.
Ši prievolė nustatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu.
Popierines anketas ar informaciją, kur rasti elektroninę anketą, keliautojams turės pateikti vežėjai – lėktuvų ar laivų įgulų nariai.
Popierines anketas iš keliautojų Lietuvoje kertant valstybės sieną surinks, jų duomenis registruos ir analizuos NVSC specialistai.