• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus karui Ukrainoje ir Lietuvoje paskelbus nepaprastąją padėtį, kai kurie gyventojai sunerimo ir skuba apsirūpinti maisto produktais. Parduotuvės skaičiuoja, kad pirkėjų srautai išaugo maždaug dešimtadaliu, žmonės iš lentynų šluoja ilgo galiojimo produktus – aliejų, kruopas, miltus, konservus ir kitas būtinąsias prekes. Daugelis žiūri, kad prekių galiojimo laikas būtų ilgesnis.

Prasidėjus karui Ukrainoje ir Lietuvoje paskelbus nepaprastąją padėtį, kai kurie gyventojai sunerimo ir skuba apsirūpinti maisto produktais. Parduotuvės skaičiuoja, kad pirkėjų srautai išaugo maždaug dešimtadaliu, žmonės iš lentynų šluoja ilgo galiojimo produktus – aliejų, kruopas, miltus, konservus ir kitas būtinąsias prekes. Daugelis žiūri, kad prekių galiojimo laikas būtų ilgesnis.

REKLAMA

Ketvirtadienį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) gyventojams priminė rekomendacijas, kaip elgtis karo grėsmės akivaizdoje.

Specialistai rekomendavo gyventojams pasirūpinti maisto atsargomis ir kitais būtinais dalykais, kurių užtektų maždaug tris paras išgyventi nepriklausomai.

Pirkėjai perka daugiau kruopų, konservų ir kitų ilgai galiojančių produktų

Panašu, kad žmonės rekomendacijas išgirdo ir suskubo į parduotuves pasirūpinti maisto atsargomis.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė skaičiuoja, kad pirkėjų srautai ketvirtadienį išaugo apie 10 proc., tiek pat didėjo ir krepšelio dydis.

REKLAMA

Pasak jos, į krepšelius pirkėjai dėjo daugiau aliejaus, miltų ir kruopų.

„Rimi“ skaičiuoja, kad lyginant su praėjusių metų ta pačia diena, pardavimai šiame tinkle ketvirtadienį išaugo apie 20 proc.

„Pirkėjai daugiausia įsigijo mėsos produktų, daržovių, kruopų, konservų, vandens, kūdikių maisto, higienos priemonių bei daugelį kitų prekių“, – tv3.lt komentuoja „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Maximoje“ pirkėjų srautai augti pradėjo antroje ketvirtadienio dienos pusėje. Lyginant su ankstesnių metų ta pačia diena, sulaukta apie 9 proc. daugiau pirkėjų.

„Populiariausiomis prekėmis tapo įvairios kruopos, konservai, didelės talpos vandens buteliai. Suprantame, kad tai – žmogiška reakcija į įvykius Ukrainoje ir ji gali tęstis dar kelias dienas. Po keleto dienų intensyvesnio apsipirkimo, vėliau žmonės kurį laiką perka mažiau“, – tv3.lt komentuoja „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norfoje“ taip pat padidėjo ilgo galiojimo prekių pardavimai. Pirkėjai rūpinosi konservų, kruopų, cukraus, druskos ir panašių produktų atsargomis.

Parduotuvių atstovai spaudai tikina, kad produktų tiekimo grandinės yra tvirtos ir kad prekių trūkumo neturėtų būti.

„Papildomu ilgo galiojimo prekių tiekimu pradėjome rūpintis jau prieš kurį laiką – lentynos yra papildomos gavus naujas prekes. Tuo atveju, jeigu iškiltų laikinų tiekimo nesklandumų, aktyviai bendradarbiausime su tiekėjais ir kartu ieškosime sprendimų, kaip mūsų pirkėjams operatyviai užtikrinti prekių pasiūlą“, – teigia G. Šerėnaitė.

REKLAMA

Vis dėlto „Maxima“ teigia gavusi pavienių signalų, kad gamintojai gali susidurti su kai kurių maistinių žaliavų trūkumų, dėl ko tam tikrą laiką parduotuvėse gali nebūti kai kurių prekių ženklų.

„Jau dabar gamintojai ieško alternatyvų, kur pirkti žaliavas, tačiau prisitaikymas prie esamų aplinkybių gali užtrukti. Nepaisant to, dar kartą norime pabrėžti, kad būtiniausių prekių trūkumo neprognozuojame“, – teigia E. Dapkienė.

REKLAMA

Reikia turėti atsargų 72 valandoms

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) civilinės saugos valdybos atstovas Ernestas Trunovas ketvirtadienį nurodė, kad gyventojai yra raginami būti pasirengę galimoms ekstremalioms situacijoms ir pasidomėti, kokiomis priemonėmis joms apsirūpinti.

„Jeigu jūs esate pasirengę vienai ekstremaliai situacijai, tai galima sakyti, kad esate pasirengę jau ir kelioms iš karto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

<…> Raginame gyventojus būti pasirengusiems galimoms ekstremalioms situacijoms ir būti autonomiškiems minimum 72 valandas, – ketvirtadienį aiškino E. Trunovas.  

E. Trunovas pabrėžė, kad visi šeimos nariai privalo žinoti, kur yra būtiniausi daiktai, kad juos prireikus būtų galima susidėti į krepšį, jei prireiktų išvykti į saugesnę vietą.

„Higienos priemonės, dokumentai, pinigai, maistas – konservuotas maistas, vanduo, medikamentai, pirmosios pagalbos priemonės. Mūsų svetainėje yra sudėti patarimai, taip pat ir krepšelio turinys, ir šeimos planas“, – svarbiausias priemones vardijo PAGD atstovas.

REKLAMA

„Jeigu jau tokia situacija, kad reikia gyventojui slėptis, tai pagrindinis patarimas – nebūti atviroje vietovėje, kurioje vyksta kariniai veiksmai. Privaloma ieškoti priedangos, būti toje priedangoje, slėptis už sienų ar būti namuose“, – pridūrė jis.

Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje: https://www.lt72.lt/

Daugiau galite apie tai stebėti TV3 Žiniose:

Debilu debilai ar dar baisiau. Karas vyksta tik tarp Ukraninos ir Rusijos. As nesuprantu ko kitos salys kisasi. Koks skirtumas kad siuo metu atsisakys Ukrainietisku ir Rusisku prekiu praeis kiek laiko ir vel prades pirkti tas pacias prekes is ten pat
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų