• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslo metams prasidedant miestus kausto spūstys, nes vaikus tėvai veža į darželius, kurie neretai būna ne tuose rajonuose, kuriuose šeimos gyvena. Tėvai alternatyvų savo rajono darželiams ieško, nes būriai vaikų kasmet lieka už brūkšnio ir į savo rajono darželius nepatenka. 

Mokslo metams prasidedant miestus kausto spūstys, nes vaikus tėvai veža į darželius, kurie neretai būna ne tuose rajonuose, kuriuose šeimos gyvena. Tėvai alternatyvų savo rajono darželiams ieško, nes būriai vaikų kasmet lieka už brūkšnio ir į savo rajono darželius nepatenka. 

REKLAMA

Vilniaus miesto vicemerė Donalda Meiželytė žadėjo per 2 metus darželių tinklą plėsti tam, kad sumažintų judančių tėvų srautą rytais ir ugdymo įstaigos būtų kuo arčiau namų. Tai ji sakė „Žinių radijo“ laidoje.

O štai vaikų, kurie apskritai neturi darželio ir vis dar laukia eilėje, dabar yra 1256. Dalis jų yra iš aplinkinių Vilniaus rajonų. 

Kiekvienais metais susidaro apie 1500 vaikų eilė, kurių tėvai nori pakeisti vaiko darželį, nes jau lankomas darželis yra paprasčiausiai per toli nuo namų. 

REKLAMA
REKLAMA

Kiti, laukiantys eilėje, neretai yra priversti vesti vaikus į privačius darželius, nes negavo vietos valstybiniuose

REKLAMA

Didžiuosiuose Vilniaus rajonuose situacija prasčiausia

Pašnekovės teigimu, didžiausios eilės kasmet susidaro Verkių, Pašilaičių, Pilaitės, Naujosios Vilnios bei Senamiesčio teritorijoje. Šiuose rajonuose žadėjo naujų darželių pirkimus. 

Užsiminė, jog laisvų vietų į darželius yra kone 500. Žirmūnų, Vilkpėdės, Lazdynų, Grigiškių ir Antakalnio teritorijose jų daugiausia, tačiau eilės susidaro, nes šios ne tokios patogios gyventojams. 

REKLAMA
REKLAMA

„Laisvų vietų yra, prašom, ateikite, ugdykitės, bet jeigu žmogus gyvena Pilaitėje, tai faktas, kad jisai tikrai nevažiuos ryte iki Antakalnio“, – kalbėjo ji. 

Taip pat, D. Meiželytės teigimu, laukiančiųjų skaičiai tokie dideli, nes tėvai į darželius vaikus ima registruoti jau nuo 1 metų. 

Dauguma yra priversti leisti savo vaikus į privačius darželius

„Žinių radijo“ laidoje pašnekovė patikino, kad dauguma privačių darželių yra maži šeimų darželiai, negalintys priimti daug vaikų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokie darželiai yra arti namų, vienbučių, individualių namų kvartaluose, pirmuose aukštuose, kur yra tikrai labai patogu, kai mama jau nori darbuotis ir pusdieniui palikti vaikutį saugiai su priežiūra“, – paaiškino Vilniaus vicemerė. 

Kita vertus, ne tik darželiuose trūksta vietų, mokyklose taip pat dalis vaikų neranda vietos. Paprastai Vilniaus rajone gyvenantis jaunimas nori patekti į Vilniaus miesto mokyklas, mat šios geriau paruošia, tą rodo egzaminų rezultatai, pabrėžė Vilniaus vicemerė. 

REKLAMA

Vis dėlto didžiąją dalį kaštų mokykloms apmoka Valstybė, o darželiams savivaldybės.

Tėvai gali gauti kompensacijas už privačius darželius ar aukles

Vilniaus miesto savivaldybė skiria 120 eurų kompensaciją lankantiems privačius darželius. Taip pat nuo sausio 1 d. tėvai, norintys kūdikį iki 1 metų palikti auklei prižiūrėti, galės pretenduoti į beveik 300 eurų kompensaciją kiekvieną mėnesį. 

„Šios pataisos padės tėvams, norintiems grįžti į darbo rinką anksčiau. Mes taip pat esame suinteresuoti, kad nebūtų užsisėdėjimo ir kad jau 2-ais vaiko auginimo metais tėvai galėtų po truputėlį grįžti dirbti“, – patikino D. Meiželytė. 

Vieno vaiko ugdymas darželyje savivaldybei kainuoja kone 300 eurų, neįskaitant maitinimo, už kurį paprastai moka tėvai.

Vilniuje veikia 125 savivaldybės darželiai ir 151 privatus darželis.

Visą „Žinių radijo“ laidą žiūrėkite čia:

Karalienė Morka, pastatys darželį iš valstybės pinigų. Na kokia nors valstybinė kompanija išnuomos už gerą kainą. Vilniaus savivaldybė, iš vilniečių pinigų, skirs kompensaciją už mokamą darželį, kadangi nėra valstybinių darželių. Lochai jūs vilniečiai,liberalų ir konservų rinkėjai. Neškite Broilerio tvirkintojai, savus pinigus.
Gal kysiu neduoda todel ir negauna
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų