„Iš karto informavome policiją, susitikome su mergaite, susitikome su mama. Suteikėme pagalbą, kuri reikalinga tiek mergaitei, tiek mamai“, – teigia pašnekovė.
I. Skuodienė akcentuoja lytinio švietimo svarbą.
„Lytinis švietimas yra labai svarbus. Tėvai turi kalbėtis su vaikais apie lytiškumą, apie nepatogius klausimus. Sudaryti sąlygas vaikams užduoti klausimus, pasakyti jiems, kad jais pasitiki“, – pabrėžia I. Skuodienė.
Ji prideda, kad svarbus ne tik tėvų vaidmuo, bet ir mokytojų, kalbant apie lytinį švietimą.
Jau anksčiau „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ akušerė ginekologė prof. Kornelija Mačiulienė tvirtino, kad nepilnamečių gimdymų mažėja.
„Vien nuo 2016 metų yra sumažėję nuo 281 gimdymo iki 106. Nepilnametės nuo 12 iki 18 metų žymiai mažiau gimdo ir nutraukia nėštumą“, – akcentavo K. Mačiulienė.
Vis dėlto, pasak akušerės ginekologės, ugdymo programos vis dar nėra tinkamai išpildytos, apie brandą kalbama mažai, paauglės nedaug žino tiek apie nėštumą, tiek apie apsaugos priemones, tiek apie savo kūną.
K. Mačiulienė pasakojo, kad yra įvykę ir taip, jog paauglė nesuprato, kad yra nėščia, pajuto didelius skausmus ir atvykusi iškart gimdė. Mergaitė apie nėštumą neturėjo jokios minties, nes apie tai neturėjo jokių žinių.
Akušerė ginekologė akcentavo, kad gimdykla nėra ta vieta, kurioje galima pamokslauti. Tokias paaugles svarbu palaikyti, neįžeisti, užtikrinti komfortą, kuo daugiau pasakyti gerų žodžių.
Ne akmens amžius, kad niekas nieko nežinotų.
Bet dabar visiems labai anksti pradeda klynai niežėti apie pasekmes niekas negalvoja.