Partijos Vilniaus miesto skyrius pranešė, kad toks sprendimas yra priimtas vadovaujantis ideologiniais skirtumais tarp socialdemokratų ir valdančiąją ašį sudarančių partijų, taip pat įvertinus vilniečių poreikį turėti alternatyvią, visiems miesto gyventojams atstovaujančią ir girdimą politinę jėgą.
„Dėkojame naujai išrinktam merui už jo kvietimą, tačiau esame įsitikinę, kad savo balsą už socialdemokratus atidavę vilniečiai tikisi tikros kairės alternatyvos ir atstovavimo visiems miestiečiams. Mes negalime eiti į tokią koalicija, kurioje reikėtų užsimerkti ir ignoruoti kitų politinių jėgų bandymus toliau privatizuoti viešąsias paslaugas bei toliau tęsti aštuonerius metus vykdytą ydingą politiką“, – pranešime sakė socialdemokratų Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.
Socialdemokratai teigia, kad Vilniaus taryboje bus konstruktyvi opozicinė jėga ir palaikys tuos valdančiųjų sprendimus, kurie bus nukreipti į Vilniaus gyventojų gerovę.
„(..) tikrai priešinsimės tolimesniems viešųjų paslaugų, ypač ugdymo, iniciatyvoms, privatizavimo, pridėtinę vertę tik verslui nešančioms iniciatyvoms“, – sako P. Pinelis.
Į Vilniaus miesto skyriaus tarybą yra išrinkti keturi socialdemokratai: P. Pinelis, Saulius Čaplinskas, Remigijus Motuzas ir Juozas Olekas jaunesnysis.
Kaip skelbta, išrinktasis Vilniaus meras konservatorius Valdas Benkunskas šią savaitę susitiko su socialdemokratais, tęsia koalicijos derybas su Laisvės partija.
Su „laisviečiais“ Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija susitiko pirmadienį, su Lietuvos socialdemokratų partija – antradienį.
„Su Laisvės partija jau pradėjome derybas dėl kuruojamų sričių, taip pat pradėjome rengti bendrą koalicijos darbų programą“, – BNS perduotame komentare teigė V. Benkunskas.
Konservatoriai miesto taryboje iškovojo 19 iš 51 galimo mandato. Laisvės partija pelnė devynis, o socialdemokratai – keturis mandatus.