„Sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, susilaikiusių ar prieštaraujančių nebuvo, vakar gavom iš prokuratūros ir vakar nusprendėm. Buvo gautas oficialus raštas, kad įtariamas šnipinėjimu Rusijai, tai niekaip nedera su mūsų vertybėmis, čia net nėra apie ką diskutuoti“, – Eltai sakė TS-LKD Šiaulių skyriaus pirmininkas Martynas Šiurkus.
ELTA primena, kad prokuratūra pirmadienį pranešė apie baigtą ikiteisminį tyrimą dėl šnipinėjimo prieš Lietuvą.
Anot teisėsaugos, tyrimo metu nustatyta, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai (TS-LKD) ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai priklausęs asmuo slaptai bendradarbiavo su Rusijos karine žvalgyba (GRU) ir jos užsakymu rinko informaciją apie Lietuvos politinį, ekonominį gyvenimą, partijų veiklą, valstybės gynybinį potencialą, vidaus ir užsienio politiką. Teisėsaugos duomenimis, rinkta ne slapta, tačiau jautri, Rusijai svarbi informacija.
Anot prokuratūros, įtariamasis, kuris turi Lietuvos ir Rusijos pilietybę, informaciją Rusijos GRU užsakymu pradėjo rinkti 2018 m., tačiau su juo Rusijos žvalgybos pareigūnai dėl neteisėtos veiklos esą buvo sutarę anksčiau.
Teisėsaugos duomenimis, įtariamam šnipui už informacijos rinkimą buvo mokamas piniginis atlygis.
Anot prokuratūros, šnipinėjimu įtariamas vyras turėjo priėjimą prie TS-LKD vadovų ir šios partijos veikloje dalyvaujančių valstybės pareigūnų, tačiau susitikimų su jais Seime ir Vyriausybėje nefiksuota.
Šnipinėjimu įtariamas tuometis Šiaulių konservatorius E. Manovas 2011 metais dalyvavo savivaldos rinkimuose, kai TS-LKD iškėlė vyro kandidatūrą į Šiaulių miesto tarybą.
VRK savo tinklalapyje skelbiama, kad savivaldos rinkimuose tuomet kandidatavęs E. Manovas nurodė turintis Rusijos pilietybę.
„Tvarkingas, malonus, žmogus, organizavęs žolės pjovimą tremtinių kapinėse. Labai džiugu, kad tarnybos mato ir sugeba užkardyti tokius dalykus“, – Eltai sakė M. Šiurkus, asmeniškai pažinojęs E. Manovą.
Laikinoji TS-LKD pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė anksčiau teigė, kad teisėsaugai patvirtinus, jog įtarimai pareikšti E. Manovui, jis bus pašalintas iš partijos. Anot jos, vyras į TS-LKD įstojo 2005 m.
Vyras nurodė, kad 1945 m. buvo ištremtas iš Lietuvos, prisistatė, kaip asmuo, nukentėjęs nuo 1939-1990 m. okupacijų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!