„Tokio karantino, koks buvo, tikriausiai jau nebereikės. Nes mūsų sveikatos sistema yra pasiruošusi priimti daug didesnį kiekį susirgusių žmonių ir iš tikrųjų suteikti pagalbą.
Jeigu šnekėtume, kad jis būtų reikalingas, tai tada, kada mūsų sveikatos sistema patirtų kolapsą. Bet šiandien dienai tai sunkiai įsivaizduojama“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ką rinkti?“ teigė R. Karbauskis.
R. Karbauskis atkreipė dėmesį, kad dabar daugiau serga jaunesni žmonės: „Yra vienas pokytis, apie kurį rašo ir PSO, kad mirštamumas yra sumažėjęs nuo šio viruso. Jis, matyt, mutuoja. Ir tokių atvejų, kai žmones reikia guldyti į ligoninę – tai procentas tų žmonių sumažėjo.“
Valdančiųjų lyderis svarstė, ką toliau reikėtų daryti.
„Tai kol kas lokalus karantinas, kaip, pavyzdžiui, Raseinių židinyje. Galbūt premjeras griežtina toną ir bando pasakyti gyventojams, kurie gyvena Raseinių rajone: „Žiūrėkite, susirgimų lygis šiandien yra virš 1 tūkst. žmonių 100 tūkst. gyventojų.“
Toje situacijoje žmonės pirmiausia turi tirtis, nes mes žinome faktus, kad jie neina tirtis. Lokalizavus situaciją, padarius lokalų karantiną toje vietoje, bet jei žmonės nesitirs, tokiu atveju mes neturėsime galimybės pilnai tos situacijos suvaldyti.
Šioje vietoje, Lietuvos mastu toks karantinas, koks buvo – to nebebus. Ar užteks lokalių karantinų, kaip Raseiniuose, kažkokioje įmonėje, kaime ar miestelyje? Manau, kad turėtų užtekti. Apie tai šneka ne tik Lietuva, bet ir visas pasaulis“, – „Žinių radijo“ laidoje sakė R. Karbauskis.
Skvernelis: yra karantino tikimybė visoje šalyje
Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienio rytą pripažino, jeigu koronaviruso atvejų statistika Lietuvoje toliau augs, yra tikimybė, kad visoje šalyje vėl bus įvestas karantinas.
„Aš sakau labai sąžiningai – yra toks šansas. Jeigu tas eksponentinis augimas, kuris dvigubinasi kas dvi savaites, pradės greitėti ir mes pasieksime nuo dabar turimo šimto iki 600-800 atvejų, atgal sugrįžti visiškai viską uždarius – įvedus pilną karantiną – užtruktų daugiau nei 8 savaites.
Ir kokios pasekmės būtų mūsų psichologinei sveikatai, mūsų sveikatai, mūsų ekonomikai“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigia S. Skvernelis.
Anot premjero, tai lems žmonių elgesys, pažymėjo, kad gyventojai turėtų saugotis ir daryti viską, kad galėtume valdyti situaciją: „Viskas priklauso nuo mūsų.“
„Virusas niekur nedingo, mums reikia prisitaikyti, bet daryti viską, kad mūsų ekonomika išliktų, nes jeigu tektų šalį uždaryti, tai gali būti labai trapus žingsnis iki žlugimo.
Jei matysime, kad situacija lygiai tokiomis proporcijomis kinta, nesistabilizuoja ir jau išeina iš židinių ribų, vadinasi, bus sprendimai kitokie“, – sako S. Skvernelis.
Pasak ministro pirmininko, Vyriausybė pirmiausia darys tuos darbus, kuriuos privalo padaryti.
„Pirmiausia esame atsakingi už žmonių gyvybę ir sveikatą. {...} Jei tik leisime, kad mūsų sveikatos sistema nebeatlaikytų krūvio, kuris bus įtakotas ir viruso sergančių ligonių. Dėl to reikėtų daryti tam tikrus ribojimus, tuomet grandininė reakcija (būtų – aut. past.) į kitus sveikatos sutrikimus“, – sako S. Skvernelis.
Jis priminė, kaip pasibaigus pirmajai bangai buvo patvirtinta išėjimo strategija: „Mes koncentruojamės į lokalius židinius. Vakar sprendimai buvo priimti dėl Raseinių dalinio karantino įvedimo viename iš lokalių rajonų.
Lygiai tą patį ir toliau darysime. Jei matysime, kad situacija tokiomis proporcijomis kinta ir nesistabilizuoja ir išeina iš karantino židinių – tai bus sprendimai kitokie. Mes nežiūrėsime į kažkokias visuomenės apklausas – kas ir ko nori“, – „Žinių radijo“ laidoje teigia premjeras.
Visą pokalbį stebėkite „Žinių radijo“ laidoje: