S. Skvernelis be kita ko pripažįsta, kad dalis politikų, pasinaudodami situacija, bandė krautis politinį kapitalą, tačiau įspėjo, jog tai daryti yra pavojinga.
„Nevaldoma minia atsisuka prieš juos pačius“, – trečiadienį žurnalistams Seime pareiškė S. Skvernelis.
Jis siūlė skirstyti antradienio įvykius prie Seimo į dvi dalis: sankcionuotą mitingą dieną ir situaciją vakare bei naktį.
S. Skvernelis sakė, kad nesant dialogo tarp žmonių ir valdžios, jis persikelia į gatves.
„Reikia tuos organizatorius, su kuriais tikrai galima kalbėtis, kad ir nemalonios tos kalbos būna, priimti, čia pasikviesti, išklausyti. Pozicijos nuo to galbūt nepasikeis, bet dialogas turi būti“, – aiškino opozicijos lyderis.
Be kita ko jis teigė, kad mitingą prie Seimo antradienį išprovokavo valdantieji, tačiau jis abejoja, ar opozicijai pavyktų padaryti bendrą riaušes pasmerkiantį pareiškimą.
„Valdantieji išprovokavo mitingą prie Seimo (...) Ne be pagrindo valdžios iššauktas (...) Jeigu tu priimi sprendimus, keiti, nepaaiškini, persigalvoji. Nuo pačios kadencijos pradžios vyksta tam tikras toks lengvas chaosėlis, kurį pakursto dar atskiri ministrai, vadindami žmones antivalstybiniais elementais“, – pareiškė S. Skvernelis.
„Jis (mitingas dieną – BNS) vyko su leidimu, legalus, sankcionuotas. Bet kas vyko vakare, riaušėse, na tokiais kaltinimais žarstyti, manau, nereikėtų“, – pridūrė buvęs premjeras.
Jis pabrėžė nesutinkąs nei su atributiką, kurią mitinguotojai naudojo, nei su išsakytomis aliuzijomis į Holokaustą.
S. Skvernelis antradienio įvykius prie Seimo palygino su tais, kurie vyko 2009 metais, Tuomet profsąjungų mitingas dėl pensijų, atlyginimų sumažinimo virto riaušėmis.
„Kada irgi įvyksta taikus mitingas, didžioji dalis žmonių pasibaigus, išeina, dalis pasilieka, atsiranda kurstytojai, daug alkoholio pavartoto ir įvairių provokatorių“, – sakė parlamentaras.
Jis pabrėžė, kad labai svarbu nustatyti ir įvertinti, ar riaušės prie Seimo buvo organizuotos, ar įvyko spontaniškai.
„Ar yra kokie nors organizatoriai, prisidėję prie to, skatintojai, nustatys ikiteisminis tyrimas (...) Negalima spekuliuoti ir dar aistrų kaitinti, ar čia buvo kitos šalies įsikišimas“, – sakė S. Skvernelis.
Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. Įvykio metu nukentėjo 15 pareigūnų.
Dėl riaušių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sulaikyti 26 žmonės.