Ministro pirmininko teigimu, kai kuriais atvejais atsakomybę dėl užsikrėtusių medikų turi prisiimti ligoninių administracijos, o jų paaiškinimai dažnai neatrodo įtikinantys.
S. Skvernelis teigia sulaukęs nemažai liudijimų apie netvarką gydymo įstaigose, tačiau jų autoriai prašo likti anonimais, kad su jais nesusidorotų ligoninių vadovai.
„Reikia lenkti galvą prieš medikus, nes jie demonstruoja ir profesionalumą, ir atsidavimą darbui, ir tik palinkėti, kad jie būtų atsidavę ne tik pacientams, bet ir patys drąsūs būtų“, – interviu BNS sakė premjeras.
„Tie signalai, kurie pasiekė ir mane dėl netvarkos ligoninėse, jie, deja, dažniausiai lydimi paprasto prašymo: tik neišduokit mano asmens tapatybės, nes tada man bus blogai, su manim susidoros. Tai, matyt, yra viena iš senų bėdų sveikatos sistemoje dėl tokios elgsenos ir kai kurių vadovų elgsenos darbuotojų atžvilgiu“, – teigė jis.
S. Skvernelio teigimu, administracijoms tenka dalis atsakomybės dėl užsikrėtimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Kauno klinikinėje ligonininėje, taip pat Marijampolėje ir Ukmergėje.
Premjeras sakė, kad jo iki galo neįtikino paaiškinimai dėl situacijos Kaune, kur gydytojams galėjo būti nurodoma kelis kartus naudoti vienkartinius drabužius. S. Skvernelis sakė tikįs, kad situaciją dar įvertins Vilniaus universiteto mokslininkai, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.
„Aš tų atsakymų neturiu, man yra teigiama, kad čia nieko blogo nebuvo padaryta, bet jeigu tu nieko blogo nedarai, tai kodėl, paaiškėjus tokiems faktams, tas visas toks gumuliukų kunduliukų sandėlys buvo sunaikintas?“, – kalbėjo S. Skvernelis.
„Tas pats su Klaipėdos ligoninės vadovu – tai atraminė ligoninė, kuri turėjo organizuoti visą pandemijos situacijos paslaugų teikimą apskrityje. Matome, kad didžiulė netvarka ir paplitimas, kiek išvadoje yra parašyta, yra sąlygotas netinkamo darbo organizavimo arba tiesiog aplaidaus darbo organizavimo“, – pridūrė jis.