„Jeigu kyla tokios abejonės, tai natūralu, kad tokią teisę kreiptis turi. Ir Konstitucinis Teismas turbūt suformuos praktiką, ar ateityje gali tokia procedūra būti taikoma, ar ne. Palauksime sprendimo“, – sakė S. Skvernelis.
Seimo pirmininkas atkreipia dėmesį, kad diskusijos dėl šio klausimo vyksta jau seniai.
„Tos diskusijos ir teisinėje, ir politinėje bendruomenėje seniai turbūt vyksta, ar gali būti patvirtinta nepilnos sudėties Vyriausybė. Ir prezidentas turi teisę koreguoti ministro pirmininko pateiktą sąrašą dekrete. Tai tokių klausimų yra, kai kuriais yra pasisakęs Konstitucinis Teismas“, – teigė S. Skvernelis.
„Jeigu tas kreipimasis bus priimtas, tai mes gausime atsakymą ir ateičiai bus labai aiškiai suformuota konstitucinė doktrina – kaip tokiu atveju turėtų elgtis prezidentai ir kitos vyriausybės“, – pridūrė parlamento vadovas.
Seimo konservatorių frakcija inicijuoja kreipimąsi į KT, kuriuo prašoma įvertinti, ar prezidento sprendimas tvirtinti nepilnos sudėties Vyriausybę neprieštarauja Konstitucijai.
„Vienintelis būdas išsiaiškinti, ar nepilnos sudėties Vyriausybės tvirtinimas teisėtas – Konstitucinio Teismo išaiškinimas. Šiuo metu regiame kreipimosi į Konstitucinį Teismą tekstą ir artimiausiu metu rinksime Seimo narių parašus“, – teigia Seimo konservatoriai.
Norint kreiptis į KT reikia surinkti 29 Seimo narių parašus.
ELTA primena, kad prezidentas G. Nausėda praėjusį trečiadienį pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.
Praėjusį ketvirtadienį naujoji G. Palucko vedama Vyriausybė Seimui pateikė savo programą. Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo Vyriausybės programos pateikimo, Seimas turi ją apsvarstyti. Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti tik tada, kai Seimas pritaria Ministrų kabineto programai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!