„Taip, ji ieškojo darbo pasibaigus motinystės atostogoms. Įsidarbino kaip eilinis Lietuvos žmogus, turintis tam reikalingą išsilavinimą“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.
Premjero teigimu, jo žmona nuo sausio 6 dienos dirba finansų analitike. S. Skvernelis taip pat patikino, kad prieš priimdama sprendimą žmona pasitarė su juo.
„Žinoma, kadangi buvo paieškos, buvo pasiūlymai ir iš biudžetinio sektoriaus. Bet supratau, kad tai būtų dar didesnis triukšmas. Todėl pritariau tam pasirinkimui, kurį ji padarė“, – sakė S. Skvernelis.
„Nematau jokio konflikto. Taip žiūrint, niekur negali dirbti nei mano šeimos nariai, nei mano žmona“, – sakė premjeras.
Jis negalėjo patikslinti žmonos įsidarbinimo koncerne detalių ir siūlė apie tai kalbėtis su ja pačia.
Problemos nemato
Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako nematantis problemos dėl naujos premjero žmonos darbovietės, nes Silvija Skvernelė įsidarbino ne vadovaujančiose pareigose, be to, pagal savo specialybę.
„Koks skirtumas, kur įsidarbino? Premjero žmona neturi teisės dirbti? Jei įsidarbintų įmonės ar padalinio vadove, suprantu, kad galima kurti kažkokias versijas. Bet žmogus įsidarbino pagal specialybę... Šiandien nėra problemos susirasti darbą, ne krizės laikotarpyje gyvename“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Karbauskis.
„Mane informavo premjeras, kad žmona įsidarbino. Aš sakau – „koks skirtumas, čia juk ne vadovaujančios pareigos, tikriausiai nekils jokių abejonių“. Bet abejonės kilo“, – pridūrė jis.
Įžvelgia atlygį
Tuo metu opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kelia klausimą, ar toks S. Skvernelės karjeros posūkis negali būti koncerno atsilyginimas S. Skverneliui už jo vadovaujamos Vyriausybės priimtus koncernui naudingus sprendimus.
„Jau anksčiau visuomenėje kilo didelių abejonių, ar koncernui „Orlen“ S. Skvernelio vadovaujama Vyriausybė nėra sudariusi išskirtinių sąlygų – tiek transporto srityje, tiek energetikoje. Todėl informacija apie premjero žmonos įdarbinimą „Orlen“ koncerno valdomoje įmonėje kelia didelių įtarimų, ar tokiu būdu S. Skverneliui nėra asmeniškai atsilyginama už koncernui palankius sprendimus.
Greta neatsakytų klausimų dėl S. Skvernelio keliuko asfaltavimo ir žurnalistų tyrimuose atskleidžiamų faktų apie premjero aplinkai artimų žmonių abejotiną sėkmę – kyla įtarimų, ar nesinaudojama valdžia asmeninei ir savo aplinkos naudai gauti“, – teigia Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Ryšiai su „Orlen“
Praėjusių metų pabaigoje portalas 15min.lt rašė, kad po premjero S. Skvernelio neskelbtų susitikimų su Lenkijos politikais šios šalies valstybės kontroliuojamo koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo įmonė Mažeikiuose „Orlen Lietuva“ sulaukė nuolaidų gabenti krovinius „Lietuvos geležinkeliais“ bei sėkmės valstybiniuose elektros rezervo konkursuose Lietuvoje.
Koncernas savo ruožtu parėmė Vilniaus „Ryto“, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubus, taip pat Regionų krepšinio lygai – visos šios organizacijos esą susijusios su S. Skvernelio aplinkos verslininkais.
Premjeras šią informaciją pavadino sąmoningu melu. Jis sakė, kad susitarimas tarp „Lietuvos geležinkelių“ ir „Orlen Lietuvos“ atitiko valstybės interesus.
Šiuo metu „Orlen Baltics Retail“ turi 307 darbuotojus, vidutinis jų darbo užmokestis neatskaičius mokesčių yra 1413 eurų.