• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį atmetė kaltinamosios riaušių prie Seimo byloje Astros Genovaitės Astrauskaitės gynėjo prašymą atidėti moteriai skirto penkių parų arešto vykdymą.

Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį atmetė kaltinamosios riaušių prie Seimo byloje Astros Genovaitės Astrauskaitės gynėjo prašymą atidėti moteriai skirto penkių parų arešto vykdymą.

REKLAMA

Teisme trečiadienį toliau nagrinėjant bylą, teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis pranešė, kad yra gautas A. G. Astrauskaitės advokato Eriko Rugieniaus prašymas atidėti jo ginamajai teismo skirtos procesinės prievartos priemonės – penkių parų arešto vykdymą.

Teisėjas užsiminė, kad toks prašymas teikiamas dėl kaltinamosios sveikatos būklės. Pačios A. G. Astrauskaitės trečiadienį teismo posėdyje nebuvo.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Romualdas Betingis tvirtino neprieštaraujantis tokiam kaltinamosios gynėjo prašymui.

REKLAMA
REKLAMA

„Prašymas motyvuotas, pagrįstas ir dėl atidėjimo neprieštaraujame“, – teigė prokuroras.

Vis dėlto teismas nutarė A. G. Astrauskaitės gynėjo E. Rugieniaus prašymą atidėti jo ginamajai skirto arešto vykdymą atmesti.

REKLAMA

„Teismas nutarė advokato prašymą atmesti. (...) Tai nėra bausmė, tai yra nuobauda. Dėl nuobaudos vykdymo tvarkos teismui spręsti nesuteikta kompetencija“, – teigė teisėjas J. Jaglinskis.

Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį A. G. Astrauskaitei už nepagarbą teismui skyrė penkių parų areštą. Šis sprendimas buvo kelis kartus skundžiamas, tačiau rugpjūtį Vilniaus apygardos teismas galutine ir neskundžiama nepanaikino kaltinamajai skirtą areštą.

REKLAMA
REKLAMA

Apygardos teismas atkreipė dėmesį, kad kaltinamoji A. G. Astrauskaitė buvo įspėta dėl netinkamo elgesio, pakartojusi savo netinkamą elgesį buvo laikinai pašalinta iš teismo posėdžių salės.

„Kaltinamoji, paprašyta palikti posėdžių salę, toliau triukšmavo, nereagavo į pakartotinius teisiamojo posėdžio pirmininko nurodymus palikti teismo posėdžių salę, elgėsi nepagarbiai teismo atžvilgiu. Po kurio laiko, kai vėl buvo pakviesta į teismo posėdžių salę, kaltinamoji toliau elgėsi netinkamai, už tai vėl buvo įspėta apie galimą pašalinimą iš teismo posėdžių salės“, – rašoma teismo nutartyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Birželį Vilniaus miesto apylinkės teisme per posėdį, apklausiant liudytojus, A. G. Astrauskaitė dainavo į mikrofoną: „gėda pelėda, kaip tau ne gėda, gėda pelėda“. Teisėjų kolegijos pirmininkui paliepus atiduoti mikrofoną, kaltinamoji toliau dainavo: „gėda pelėda“.

Kaltinamoji posėdžio metu dėl netinkamo elgesio buvo įspėta ne kartą ir atitinkamai du kartus buvo laikinai pašalinta iš teismo posėdžių salės. A. G. Astrauskaitė nenoriai paklusdavo teisiamojo posėdžio pirmininko sprendimui ją pašalinti iš posėdžių salės, tai darė nepagarbiai – triukšmaudama ir rodydama aiškią nepagarbą teismui.

REKLAMA

Pagal įstatymą, kaltinamasis, kuris nepaisydamas teisiamojo posėdžio pirmininko įspėjimo vėl pažeidžia posėdžio tvarką ar parodo nepagarbą teismui, teismo nutartimi gali būti laikinai arba visam laikui pašalintas iš posėdžių salės. Nagrinėjimo teisme dalyviai ar nedalyvaujantys byloje asmenys, kurie nepaklūsta teismui arba teisiamojo posėdžio pirmininko sprendimui juos nušalinti nuo bylos nagrinėjimo arba pašalinti iš posėdžių salės arba nors ir paklūsta, tačiau tai daro triukšmaudami ar rodydami kitokią nepagarbą teismui, gali būti tuoj pat nubausti bauda arba areštu.

REKLAMA

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. A. G. Astrauskaitei pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

REKLAMA

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

ji sąžininga ir padori pedagogė
ji sąžininga ir padori pedagogė
Kiti mokytojai tyliai išėjo iš darbo per pandemiją (tai padarė mano pažįstama matematikė) ir vaikai nuo to kenčia, o ši mokytoja netylėjo ir protestavo, jei visi mokytojai būtų ne avinų banda, tai būtų nereikėję eiti iš darbo ir vaikams būtų geriau ir tiek pedagogų netruktų.
uz ka ji turi sedeti? kad jums ji nepatinka? ar kad Lietuvos veliava turejo su savimi tuo sukeldama esmini pavoju, todel policijos buvo is karto neutralizuota?:):):)
Jei prancuzijoj yiek laiko truktu minimaliu pasistumdymu byla.. tai prancuzijoj daugiau nieko teismai neveiktu tik tirtu riauses
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų