Savo vokiečių aviganę, vos septynių mėnesių kilmingąją Dorą, kviečia Tomas. Bet prasitaria, kad prieš kelias dienas, sekmadienį, Dora nebuvo tokia guvi, kaip šiandien.
„Sekmadienį sunegalavo. Pradėjo vemti, kažkas darėsi, nieko nesupratom, kas yra, bet kai išvėmė tą plastikinę detalę, supratom, kad irgi buvo suvartota vakcina“, – pasakojo Tomas.

Vakcina, kaip pasakoja vyras, buvo mėtyta iš oro. Ji skirta vakcinuoti laukinius gyvūnus – daugiausia lapes ir usūrinius šunis. Kaip ji atsidūrė Tomo ir kaimynų kiemuose – spėlioja visi.
„Šeštadienį pastebėjom, kad labai žemame aukštyje skraido lėktuvas. Lėktuvas skraidė ne virš laukų teritorijos, skraidė virš miesto teritorijos, virš miestelių teritorijų“, – pasakojo Doros šeimininkas.
Vyras pats pilotas, tad jam pirmiausia įtarimų sukėlė tai, kad lėktuvas, mėtantis vakciną, skraidė labai žemai. Ir oro sąlygos tą dieną buvo netinkamos skraidyti.
„Dar praskrendančiam lėktuvui visi pamojuodavom, lyg viskas gerai. Bet pasirodo, šeštadienį kaimynai pradėjo sakyti, kad randa kažkokias piliules, mes net nežinojom, kas ten per dalykas. Tokie rudi, delne telpantys daiktai. Praskleidus jį viduje pamatėm, kad yra kažkokie rudi skysčiai su tabletėmis, su „Chat GPT“ pagalba sužinojom, kad tai yra vakcinos“, – teigė Tomas.
Pateko ir į vaikų rankas
Netrukus Alovę apskriejo nerimastinga žinia.
„Šeštadienį vakare sužinojom pirmą netektį šuns. Aš nieko nesakau, gal tas šuo dėl kokių kraštutinių dalykų pirmas numirė, bet sekmadienį numirė kitas šuo“, – sakė vyras.
Vietiniai neslepia, esą vakcina pakliuvo ne tik gyvūnams, bet ir į vaikų rankas. Komentaruose portale „Alytus plius“ žmonės dalijasi ir nuotraukomis, kuriose matyti, kaip lėktuvas vakcinas mėtė tiesiai ant galvų.
„Sako, kad ir vaikai prisirinkę vaikšto su kažkokiais dalykais. Nežino, kas per dalykas, jis kvepia, nekvepia, jis turi tokį specifinį kvapą. Tai žinom, kad šitose teritorijose tikrai yra“, – tikino Tomas.
Baiminasi vakcinos ir vietos ūkininkai, turintys didžiules galvijų fermas. Tomas dėl incidento kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Pastarosios atstovai pradėjo tyrimą, kad rastų atsakymą, kodėl vakcina, skirta laukiniams gyvūnams, atsidūrė privačiuose sklypuose.
„Kaip ji galėjo atsidurti ir ar ji ten atsidūrė, mes galėsim pasakyti pasižiūrėję ir patys patikrinę. O jeigu taip atsitiko, su paslaugos tiekėju teks aiškintis“, – sakė tarnybos atstovė Aistė Prielgauskaitė.
Paviešinus žinią, kad Alovės gyventojai savo kiemuose rado vakcinas, Tomui ėmė skambinti aplinkinių miestelių ir net Lazdijų gyventojai, tvirtinantys savo kiemuose taip pat radę vakcinos nuo pasiutligės.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja – vakcina skirta tik laukiniams gyvūnams, žmogui rankomis jos nereikia liesti. O gyvūnai apsinuodyti gali tik tokiu atveju, jeigu suėda daugiau nei vieną jauką. Tiesa, priklauso viskas ir nuo paties gyvūno.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:

















































































































































































































