• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruduo – metas, kuomet miškuose prasideda žvėrių ruja. Specialistai perspėja, kad dėl šios priežasties aktyvėja gyvūnų migravimas, o jų elgesys yra sunkiai prognozuojamas. Kasmet dėl susidūrimų kelyje su žvėrimis nukenčia šimtai žmonių. 

Ruduo – metas, kuomet miškuose prasideda žvėrių ruja. Specialistai perspėja, kad dėl šios priežasties aktyvėja gyvūnų migravimas, o jų elgesys yra sunkiai prognozuojamas. Kasmet dėl susidūrimų kelyje su žvėrimis nukenčia šimtai žmonių. 

REKLAMA

„Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ specialistai kalbėjo apie tai, kaip reikėtų elgtis keliuose, kad skaudžių pasekmių po susidūrimų su žvėrimis būtų kuo mažiau.

Ruduo – gyvūnų rujos laikotarpis

Kauno medžiotojų sąjungos valdybos prezidentas Kęstutis Markevičius atkreipė dėmesį, kad nors ruduo miškuose yra vienas įspūdingiausių momentų, prasideda ir gyvūnų migracija. Dėl šios priežasties automobiliai dėl neprognozuojamo gyvūnų elgesio patenka į avarijas.

„Rudenį prasideda briedžių ruja. Miškuose tai vienas įspūdingesnių momentų, tačiau vyksta ir natūrali gyvūnų migracija. Užsienio šalyse įrenginėjami žalieji tiltai, kurie skirti gyvūnų perėjimams. Sekantis dalykas, kuris trukdo pačiai rujai – grybavimo sezonas. Mūsų grybautojai mėgsta iki pat grybų važiuoti su mašina. Vyksta gyvūnų baidymas. Reikia pripažinti, kad žmogus eina į gamtą. Natūraliai tas gyvūnas artėja prie mūsų“, – sako K. Markevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kuris paros metas vairuotojams yra pavojingiausias:

„Tokios avarijos dažniausios yra prieš pat temstant. Grįžta gyvūnai, kurie buvo išbaidyti dienos metu grybautojų ar kitų miško lankytojų. Jie grįžta į savo rujos vietas ir praktiškai prieš pat sutemimą eina. Vairuotojams nereikėtų naudoti garso signalų ir atsargiai važiuoti tose vietose. Garso signalų žvėrys dar labiau išsigąsta ir tampa dar labiau neprognozuojamas. Jis gali dar greičiau šokti į kelią.“

REKLAMA

Pasidalijo patarimais vairuotojams

R. Lipkevičius pasidalino ir patarimais, kaip išvengti žiaurių pasekmių, galimų po susidūrimų su žvėrimis.

„Reikėtų atkreipti dėmesį, kad žvėrių elgesys yra neprognozuojamas. Važiuojant per miškingas teritorijas yra prašymas neskubėti, būti atidiems ir stebėti visą aplinką. Žvėris galima pastebėti jei greitis yra sąlyginai nedidelis, neprarandamas budrumas. Tokiu atveju galima sureaguoti ir sustabdyti transporto priemonę.“

REKLAMA
REKLAMA

O medžiotojas K. Markevičius sako, kad medžiotojai rūpinasi gyvūnų populiacija, ją prižiūri. Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad lyginant su aplinkinėmis valstybėmis Lietuva šiuo klausimu yra šiek tiek atsilikusi:

„Aplinkinių valstybių medžiotojai mus paliko kažkur už nugaros. Jie aprūpinti kitokiomis priemonėmis, gali naudoti ir slopintuvus ant ginklų, kad nebaidytų gyvūnų. Galima naudoti naktinio matymo prietaisus. Mes atsiliekame. Jie važiuoja su „Mercedes-Benz“, o mes vis dar su žiguliukais. Populiacijos valdymas vyksta kasmet.“

Visą laidą galite žiūrėti čia:

O kas atsakys už dabar žūstančius gyvūnus dėl spygliuotos vielos ?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų