„Aš dar vakar pateikiau pareiškimą atsistatydinti ministrei pirmininkei. Labai ja pasitikiu ir gerbiu jos pasitikėjimą. Ministrės pirmininkės rankose sprendimas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ministrė.
„Tikrai nesilaikiau niekada įsikibusi šios pozicijos. Tie, kas mane pažįsta, žino, kad man svarbiausia darbai, pokyčiai, švietimas, tikra ne mano asmeninė pozicija“, – teigė ji.
J. Šiugždinienė teigė apgailestaujanti, kad dėl jos paimtų išmokų už darbą Kauno miesto savivaldybės taryboje susidarė įspūdis, jog ji veikė neskaidriai ir nesąžiningai.
„Gailiuosi, kad įvyko tokia situacija. Tikrai nejaučiu kaltės, elgiausi pagal teisės aktus, tačiau apgailestauju, jeigu kam nors susidarė tokia regimybė. Svarbiausia, yra švietimas, įgyvendinu reformas, kurios buvo vilkintos daugiau kaip 20 metų, jos turi būti įgyvendintos“, – kalbėjo ministrė.
„Turbūt lengviausia pasitraukti“, – pridūrė ji.
I. Šimonytės biuro vadovė BNS patvirtino, kad premjerė gavo ministrės pareiškimą, tačiau detaliau savo sprendimų nekomentuoja.
Ministrės kėdė susvyravo praėjusią savaitę visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kad J. Šiugždinienės išlaidos jai dirbant Kauno miesto savivaldybės tarybos nare 2019–2020 metais siekė 13,8 tūkst. eurų ir suabejojus, ar pinigai buvo panaudoti skaidriai.
Premjerė trečiadienį pakartojo pasitikinti ministre.
Pastaruoju metu daugiausiai klausimų žiniasklaidoje kilo dėl švietimo ministrės J. Šiugždinienės išlaidų jai dirbant Kauno miesto savivaldybės tarybos nare 2019–2020 metais.
J. Šiugždinienė 2019–2020 metais paėmė 13,8 tūkst. eurų išmokų, kaip skelbia pati ministrė, vidutinės jos išlaidos per mėnesį taryboje siekė kiek daugiau nei 680 eurų.
Į viešumą išlindo ir kitų ministrų išlaidos, jiems dirbant savivaldybių tarybose. Kultūros ministro Simono Kairio išlaidos jam dirbant Kauno taryboje siekė daugiau kaip 35 tūkst. eurų, o finansų ministrės Gintarės Skaistės – daugiau kaip 20 tūkst. eurų, rodo ataskaitos.
S. Kairys Kauno tarybos nariu dirbo 2011-2019 metais, o G. Skaistė – 2007-2016 metais.