„Vyriausybė yra apsisprendusi, jog ji šiuo metu nenustatys konkrečių kriterijų, nes jų turėtų būti kompleksas, kada mokyklos galėtų išeiti į nuotolį. Pradinis ir ikimokyklinis (ugdymas – BNS) mūsų scenarijuose yra labai aiškiai numatytas – visada kontaktinis“, – žurnalistams trečiadienį sakė J. Šiugždinienė.
Paklausta, kokie epidemiologiniai kriterijai galėtų lemti nuotolinį ugdymą, ministrė teigė, kad juos turėtų rekomenduoti ekspertai ir Sveikatos apsaugos ministerija.
„Mano nuomone, tai turėtų būti visas kompleksas – ne tik lovos, galimai mirčių skaičius. Tai yra faktoriai, kurie galėtų lemti tokį sprendimą. Bet šiandien aš raginu pirkti uniformas ir rugsėjo pirmąją mes einame į mokyklą“, – tvirtino J. Šiugždinienė
„Vyriausybė, matydama situaciją, ją stebėdama kiekvieną dieną, apsispręs, tačiau švietimas yra prioritetas ir jo ugdymo forma turėtų keistis pačiu paskutiniu atveju“, – pridūrė ji.
Kiek anksčiau trečiadienį ministerija išplatintame teigė, kad Vyriausybė gali svarstyti priimti sprendimą pagrindinį, vidurinį ugdymą ir pirminį profesinį mokymą leisti vykdyti kontaktiniu būdu tik tuo atveju, jei klasė būtų imunizuota (bus pakankamai daug persirgusių, paskiepytų mokinių) arba reguliariai testuojasi.
Nuotolinis mokymas Lietuvoje įvestas per pirmąjį karantiną pernai pavasarį, rugsėjį vaikai buvo grįžę į mokyklas, tačiau nuo gruodžio pablogėjus sergamumo COVID-19 situacijai, vėl perėjo prie nuotolinio mokymo.
Į klases palaipsniui moksleiviams leista grįžti nuo kovo, tačiau šios rekomendacijos vykdytos vangiai.