„Interpeliacija vyksta vienam ar kitam ministrui kiekvienoje Seimo kadencijoje. Jeigu dėl to, kad yra surinkti parašai interpeliacijai, kiekvienas ministras turėtų trauktis, tai, man atrodo, čia kažkoks įdomesnis supratimas apie interpeliaciją.
Interpeliacija yra normalus politinis procesas, yra užduodami klausimai, dar yra, noriu priminti, sudaroma galimybė žmogui į klausimus atsakyti. Ir tik tada yra balsuojama, ar atsakymai į klausimus tenkina ar netenkina. Kodėl čia ministras turėtų iš anksto atsistatydinti, aš nelabai žinau“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė I. Šimonytė.
Premjerė teigė, kad ministras, kaip ir visi, daro klaidų.
„Nežinau, ar yra iš viso koks nors žmogus, bent aš jau tokio nepažįstu, kuris nedaro klaidų“, – sakė I. Šimonytė.
Opoziciniai „valstiečiai“ antradienį pradėjo rinkti parašus po interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui.
„Turime daug klausimų ministrui, esminiai – žinoma, pandemijos valdymas, visa vakcinacijos kampanija“, – BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovė Seime Guoda Burokienė.
Ji tvirtino, kad dauguma – 20 – parašų jau yra, juos žadama baigti rinkti artimiausiu metu.
Pagal Seimo statutą, interpeliaciją premjerui ar ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29.
Pasak „valstiečių“ frakcijos atstovės, interpeliaciją ministrui palaiko visos opozicinės Seimo frakcijos, išskyrus socialdemokratus.
Pastarųjų seniūnas Gintautas Paluckas BNS teigė, kad po interpeliacijos tekstu pasirašys ir socialdemokratai, tačiau jie norėtų greičiau išgirsti atsakymus į rūpimus klausimus.
„Klausimų mes irgi turime A. Dulkiui“, – sakė jis.
„Mes esame pateikę jau du paketus siūlymų, norėtume, kad pas mus į frakciją ateitų ponas A. Dulkys. Šiandien mes jį pakviesime. Taip darome, kad jis atsakytų į klausimus be šitos sudėtingos interpeliacijos formos. Nors interpeliacija irgi yra klausimų uždavimas, bet paskui – komitetui darbas, paskui balsavimas dėl pritarimo-nepritarimo. Mes renkamės paprastesnį konstruktyvesnį kelią, bet jis yra efektyvesnis“, – tvirtino G. Paluckas.
Tam, kad premjeras ar ministras būtų atstatydintas, už tai per slaptą balsavimą turi būti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.