Antradienį per susitikimą su Elisabeth Borne ji aptarė Lietuvos ir Prancūzijos dvišalį bendradarbiavimą, Europos saugumo situaciją Rusijai tęsiant karą prieš Ukrainą, energetinio saugumo klausimus, paramą Ukrainai, skelbia Vyriausybė.
„Esame dėkingi Prancūzijai už indėlį į NATO rytinio flango, o kartu ir viso aljanso sustiprinimą, taip pat pagalbą Ukrainai, šiandien sugeriančiai Rusijos smūgius, nukreiptus ne tik į ją, bet ir į visą teise ir taisyklėmis grįstą demokratinį pasaulį“, – sakė I. Šimonytė.
Ji taip pat pažymėjo, kad Lietuva siekia gilinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą su Prancūzija, todėl labai svarbios tokios iniciatyvos, kaip antradienį atidarytas trečiasis Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas.
Anot jos, ypatingą potencialą Lietuva mato partnerystėje inovacijų ir aukštųjų technologijų sektoriuose – gyvybės mokslų, atsinaujinančios energijos, informacinių ir ryšių technologijų, taip pat logistikos srityse.
I. Šimonytės teigimu, Rusijai tęsiant neišprovokuotą ir brutalų karą prieš Ukrainą, vykdant naujus išpuolius prieš civilius gyventojus, kaip šios savaitės pradžioje, svarbu išlaikyti strateginę kantrybę, didinti spaudimą Rusijai sankcijomis ir toliau remti Ukrainą, reaguojant į jos išsakomus gynybinius poreikius.
„Savo ruožtu mes, NATO valstybės narės, įrodžiusios vienybę ir sutarusios dėl reikalingų sprendimų viršūnių susitikime Madride, turime sklandžiai ir sparčiai įgyvendinti šiuos sprendimus, pereiti prie modernios priešakinės gynybos aljanso rytuose, nepalikdami plyšių mūsų kolektyviniame saugume“, – sakė I. Šimonytė.
Vyriausybių vadovės taip pat aptarė Europos energetinį saugumą, priklausomybės nuo Rusijos išteklių visišką atsisakymą, jau įgyvendintą Lietuvos.
„Pasisakome už bendrus europinius sprendimus, kurie padėtų suvaldyti energetikos kainų šuolio pasekmes, nes susiduriame su tokiais pačiais iššūkiais“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovė.
Ji pasidžiaugė sprendimu 2024 metais Prancūzijoje surengti Lietuvos kultūros sezoną, kuris taps galimybe pristatyti Lietuvos kultūrą Prancūzijos žmonėms.