Trečiadienį I. Šimonytė teigė, kad gali imtis tokių ribojimų, kokių tik galima imtis. Visgi detalių paskirtoji premjerė atskleisti negali.
„Žiūrėkite, neklausinėkite manęs tokių detalių, nes aš dabar jų pasakyti negaliu“, – ketvirtadienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė I. Šimonytė.
Jos teigimu, penktadienį jos ministrų kabinetui gavus įgaliojimus veikti, ji susitiks su ekspertais, tuomet ir bus diskutuojama, kokie konkrečiai sprendimai gali būti priimti. I. Šimonytė pakartojo, kad nenumatytas Vyriausybės posėdis gali būti šaukiamas šį savaitgalį.
„Mes ir taip savaitgalį ketinome dirbti dėl biudžeto projekto, visi ministrai pasirengę dirbti, kadangi turime mažai laiko grąžinti biudžetą į Seimą kitą savaitę. Tai reiškia, kad daug dienų neturime ir teks dirbti savaitgalį vienaip ar kitaip. Jeigu matytųsi, aš tokios galimybės neatmečiau vakar, neatmetu ir šiandien, kad reikalingas Vyriausybės posėdis sprendimams priimti, jis būtų savaitgalį organizuojamas“, – tvirtino I. Šimonytė.
Nors prezidento suburtoje sveikatos ekspertų taryboje dirbantys specialistai jau sekmadienį kalbėjo apie būtinybę griežtinti karantiną, I. Šimonytės teigimu, nuo sekmadienio situacija pasikeitė.
„Klausimas, ar to pakanka? Ar pakanka raginti visus ar nurodyti visiems išsikelti į nuotolinį darbą, kas yra vienas iš sprendimų. Ar reikia jau kažkokių papildomų sprendimų. Nenoriu detalių komentuoti, patys matote, kad padėtis labai dinamiška“, – tvirtino paskirtoji premjerė.
I. Šimonytės teigimu, koalicijos partneriai neturėtų prieštarauti karantino griežtinimui.
„Nesutikau nė vieno žmogaus, kuris nematytų situacijos, nematytų skaičiaus, nematytų to, kad kiekvieną dieną mes netenkame per daug gyvybių, kad galėtume niekaip į tai nereaguoti“, – teigė I. Šimonytė.
Politikė tvirtino, kad nesiima „iš kepurės“ siūlyti ribojimų, nes pirmiausia reikia remtis sveikatos ekspertais, mokslininkais.
„Labai gaila, kad mes neturime duomenų, kurie mums leistų priimti labai taiklius sprendimus, tai yra taikyti priemones ten, kur yra didžiausia rizika užsikrėsti. Mes tiesiog neturime tų duomenų. Mes turime daug skaičių, kurie ateina iš visur. Taip jau yra, kad tokiais atvejais apribojimai yra daugiau ar mažiau visuotiniai“, – kalbėjo I. Šimonytė.
„Ką reiškia baisūs sprendimai? Baisi yra statistika, baisu yra, kad žmonės miršta, baisu, kad medikai dirba ant išsekimo ribos. Tai yra baisu. Apribojimai nemalonūs gali būti, gali būti sujaukiantys planus žmonių, bet tai tikrai nėra baisu. Baisu yra, kada tavo artimasis miršta nesulaukęs pagalbos, arba dėl kovido, arba dėl kažkokių komplikacijų. <...> Tai yra iš tikrųjų baisu. Aš sakiau ir sakysiu, kad jei reikia prisiimti atsakomybę, aš prisiimsiu tą atsakomybę“, – tęsė I. Šimonytė.
Jos teigimu, dabar užduotis – išsaugoti kuo daugiau gyvybių kalėdiniu laikotarpiu. I. Šimonytė tvirtino, kad viena pirmųjų pasiskiepys nuo koronaviruso.
„Taip, aš tą darysiu. Nenoriu, kad tai būtų suprasta kaip privilegija. Jokių privilegijų man niekada gyvenime nereikėjo ir privilegijos skiepytis man nereikia. Bet jeigu žmonės, kurie visuomenėje žinomi, tai ne tik aš, o ir kiti žmonės, kurių žodis yra girdimas, vadinamieji influenceriai, meno, mokslo žmonės, medikai sutiktų tokią bangą sukelti, tai būtų labai gerai.
Aš netikiu smegenų plovimu, bet vis dėlto, informacijos pateikimas visuomenei, kodėl mes neturėdami šitos išeities būsime pasmerkti visą laiką tokiais amerikietiškais kalneliais ridinėtis, yra labai svarbus. Todėl aš pasirengusi būti tuo žmogumi, kuris vakcinuosis ta vakcina tam, kad įrodyčiau, kad tai yra saugu“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Per praėjusią parą patvirtinta 3330 naujų koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė 31 žmogus, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Tai didžiausias per parą patvirtintų naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Praėjusią parą pasveiko 1220 žmonių. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 83 tūkst. 883 asmenys, 47 tūkst. 810 – tebeserga, 34 tūkst. 975 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 735 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 365 užsikrėtusieji.