„Priekaištauti ministrui Landsbergiui dėl to, kas yra Lietuvos Respublikos užsienio politika pastaruosius dvidešimt keletą metų yra, mano supratimu, kažkoks nesusipratimas“, – tvirtino ministrė pirmininkė.
Premjerė priminė, kad dar praėjusioje Seimo kadencijoje priimta griežta rezoliucija, Baltarusijoje vykusių rinkimai pripažinti neteisėtais. Tuomet šią rezoliuciją palaikę beveik visi Seimo nariai.
„Lėktuvą užgrobė tikrai ne ministras Landsbergis, o Baltarusijos režimas. Ten buvo 100 mūsų piliečių. Sekė Europos Sąjungos nustatytos sankcijos, dėl kurių buvo sutarta Europos Vadovų Taryboje. Tai man, tiesa sakant, šita kritika yra nesuprantama.
Kritika dėl Irako, vėlgi, skamba labai keistai. Nes man atrodo, kad tai yra vienas atvejų, kai jei ką nors darysi – gausi per kepurę, bet jei nieko nedarysi, irgi gausi per kepurę. Ministras Landsbergis bent jau pabandė.
Bandymas sieti padidėjusį reisų skaičių su ministro vizitu yra daugiau nei juokingas. Nes informacija, kad ketinama didinti keleivių skaičių, buvo žinoma jau nuo birželio pradžios“, – tvirtino I. Šimonytė.
Premjerė pažymėjo, kad diskusijos su tokiomis valstybėmis kaip Irakas būna sudėtingos, tad reikalaujama, kad į jas labiau įsitrauktų ir Europos Sąjunga, kuri turi, premjerės žodžiais, visiškai kitus svertus.
Premjerė užstojo ir nemažai kritikos sulaukiančią vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę.
„Kalbant apie vidaus reikalų sistemą, man labai gaila, kad daug dalykų būtų galima padaryti greičiau ir efektyviau, tačiau natūralu, kad atsiranda erdvės tam tikriems politiniams, tiek vietiniams, tiek nacionaliniams, sakykime, procesams, kurie gal būtų suprantami kaip kritika Vyriausybei. Kuomet yra ekstremali situacija ir daug dalykų tenka daryti greitai, tuos dalykus darant pasitaiko ir klaidų.
Tačiau aš matau ir kitokio veikimo, tai yra bandymo trukdyti iš esmės vidaus reikalų sistemai, ir ministrei taip pat dirbti savo darbą“, – kalbėjo premjerė.
Ji pažymėjo, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) galėtų žymiai efektyviau vykdyti savo pareigas, jeigu neturėtų tuo pat metu rūpintis užkardoje esančiais migrantais.
„Tačiau užkardoje esančius migrantus išvežti į kitas lokacijas, kur jais būtų galima pasirūpinti centralizuotai ir ne pasieniečių rankomis, yra trukdoma ir trukdoma sąmoningai, mano supratimu.
Natūralu, kad ministrė ir Vyriausybė susilaukia daug kritikos, aš tą kritiką priimu ir stengiamės tikrai taisytis ten, kur galime taisytis, bet labai gaila, kad šitame procese yra nemažai veikimo, kurį aš galėčiau įvardyti kaip piktybišką“, – tvirtino I. Šimonytė.