Institucijos nuo pat pirmų incidento minučių ėmėsi visų tokiam atvejui numatytų veiksmų, buvo sėkmingai evakuoti gyventojai ir lokalizuotas gaisras. Šiuo metu jau atstatytas ir transporto eismas. Vilniaus gyventojais, kuriuos teko evakuoti dėl incidento, jau rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė, Vyriausybė yra pasirengusi suteikti savivaldybei reikalingą pagalbą. Įvykio vietoje dirba visos kompetentingos tarnybos.
Policijos departamentas kartu su Generaline prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą išsiaiškinti visas įvykio aplinkybes. Tiriamos visos galimos avarijos priežastys. Tyrimas bus pradėtas ir pagal Reglamentą Nr. 996/2010, kurį atliks tokių incidentų tyrimui sukurtas Teisingumo ministerijos padalinys. Kompetentingos institucijos pateiks tiek komentarų ir paaiškinimų dėl tyrimų, kiek bus galima pateikti nekenkiant patiems tyrimams.
„Svarbiausia, kad nepaisant to, jog incidentas įvyko gyvenamojoje teritorijoje, buvo išvengta joje gyvenančių žmonių aukų. Žmonėmis rūpinasi Vilniaus miesto savivaldybė, padėsime jai, kiek bus reikalinga. Tarnybos dirba savo darbą. Labai prašau pasitikėti tyrimo institucijų sugebėjimais atlikti tyrimą profesionaliai ir per optimalų laiką. Tik šie tyrimai atsakys į klausimus dėl tikrųjų incidento priežasčių, spekuliacijos ir spėlionės tiesos nustatyti tikrai nepadės“, – pažymi Premjerė I. Šimonytė.
Vilniuje nukritus lėktuvui, tyrimus atlieka policija, aviacijos saugos specialistai
Vilniuje pirmadienį nukritus bendrovės DHL krovininiam lėktuvui, policija pradėjo kelis su nelaime susijusius ikiteisminius tyrimus, savo tyrimą atlieka ir aviacijos saugos specialistai.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja BNS sakė, kad atliekami du ikiteisminiai tyrimai dėl transporto priemonių ar kelių netinkamos priežiūros ir tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimų.
„Taip, ikiteisminiai tyrimai pradėti. Pagal Baudžiamojo kodekso 278 straipsnio 2 dalį ir 279 straipsnį“, – sakė ji.
„Kol kas visas veiksmas yra procese, ikiteisminis tyrimas yra pradėtas ir atliekami procesiniai veiksmai, apklausos, apžiūrimos nuolaužos“, – pridūrė J. Samorokovskaja.
Pasak jos, pareigūnai įvykio vietoje taip pat užtvėrę eismą, dirba kelyje.
„Uždaryta Liepkalnio gatvės atkarpa nuo Dunojaus iki Žirnių gatvių ir išvažiavimas iš Birbinių į Liepkalnio gatvę, užtvertos sankryžos“, – nurodė Vilniaus apskrities policijos atstovė.
Apie pradėtą tyrimą BNS pirmadienį patvirtino ir Teisingumo ministerijos Transporto avarijų ir incidentų tyrimo skyrius.
„Jis (tyrimas – BNS) yra privalomas pagal Europos Sąjungos reglamentą. (...) Mums (svarbi – BNS) aviacijos sauga. Jeigu ikiteisminės institucijos žiūri, kas kaltas ir panašiai, baudžia, (skiria – BNS) sankcijas, tai mes žiūrime, kaip ateityje užkirsti kelią avarijoms“, – BNS teigė skyriaus vedėjas Laurynas Naujokaitis.
Jo teigimu, toks tyrimas gali užtrukti „mažiausiai metus“, pirminių vertinimų kol kas neturima.
Pirmadienio rytą Vilniuje nukrito krovininis orlaivis „Boeing 737“. Pirminiais duomenimis, vienas įgulos narys žuvo, dar trys sužeisti. Aplinkiniai žmonės per nelaimę nenukentėjo.
Policija kol kas negalėjo įvardyti, kokios šalies piliečiai yra žuvusysis ir nukentėjusieji, nežinomas ir jų amžius.
Baudžiamojo kodekso 278 straipsnio 2 dalis už transporto priemonių ar kelių, juose esančių įrenginių netinkamą priežiūrą ar remontą, jeigu dėl to žuvo žmogus, buvo sunkiai sužaloti žmonės arba padaryta labai didelės turtinės žalos, numato laisvės atėmimą nuo trejų iki aštuonerių metų.
279 straipsnis už tarptautinių skrydžių taisyklių pažeidimą orlaivio ekipažo nariui numato areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!