Premjerė antradienį lankėsi Akmenės rajone, kur domėjosi sveikatos apsaugos paslaugomis ir verslo sąlygomis. I. Šimonytė vizito metu susitikimo su rajono vadovais.
„Pagrindinis tikslas yra, kad paslaugos būtų kuo geriau pasiekiamos, tuo pačiu metu neaukojant paslaugų kokybės. Žinoma, kad žmonėms atrodo, kad šalia jų turi būti ir chirurginis skyrius, ir akušerinis-ginekologinis skyrius, ir visos paslaugos prie pat“, – Naujoje Akmenėje kalbėjo I. Šimonytė.
Visgi, anot premjerės, pasaulinė praktika rodo, kad tokia sveikatos sistema yra ir brangi, ir neefektyvi. I. Šimonytės teigimu, labiau įgalintas turi būti šeimos gydytojas, kuris yra arčiausiai žmogaus esantis medicinos specialistas.
„Tai yra Vyriausybės programos viena esminių nuostatų, kad šeimos gydytojas turėtų būti kuo labiau įgalintas, ne tik ant jo uždedant kuo daugiau atsakomybės, bet ir nuimant kuo daugiau popierinio darbo ir kitų veiklų, kurios dabar dažnai atima labai daug laiko.
Tuo pačiu, sudarant galimybę kuo arčiau žmogaus suteikti tas pirmines paslaugas, kurios yra labai svarbios. Aukštesnio lygio paslaugos turėtų būti koncentruojamos vertinant logišką atstumą, kiek toli viena ar kita paslauga turi būti nuo žmogaus“, – sakė I. Šimonytė.
Jos teigimu, tai priklauso ir nuo demografinės regionų padėties, kadangi Lietuvoje yra regionų, kuriuose yra daug vyresnio amžiaus žmonių, tad jiems reikalingos specifinės paslaugos, kurios turi būti arti pacientų.
Premjerė lankėsi sveikatingumo komplekse ir medienos drožlių gamykloje
Premjerė antradienį aplankė Akmenės rajono sveikatos centro ir sveikatingumo kompleksą, aptarė pasirengimą sveikatos priežiūros tinklo pertvarką.
I. Šimonytė apžiūrėjo ir prieš metus Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje veiklą pradėjusią „Vakarų medienos grupės“ medienos drožlių plokščių gamyklą.
Tai viena pajėgiausių medienos drožlių plokščių gamyklų Europoje ir viena didžiausių plyno lauko investicinių projektų Lietuvos istorijoje.
VMG grupė Naujojoje Akmenėje vysto daugiausiai investicinių projektų. Pernai veiklą pradėjo medienos drožlių plokščių gamykla, į kurią investuota 146 mln. eurų. Pernai grupė taip pat pradėjo statyti maždaug 76 mln. eurų vertės korpusinių baldų gamyklą, ją numatoma baigti iki šių metų pabaigos.
Trečiasis Akmenėje vystomas VMG grupės projektas – 160 mln. eurų vertės tvarios statybos bei renovacijai skirtų konstrukcijų gamykla. Statybų darbai prasidės šiemet ir tęsis trejus metus.
Rugpjūčio pradžioje VMG pranešė, jog į 30 megavatų galios vėjo jėgainių parką Naujojoje Akmenėje iki 2024-ųjų investuos apie 33 mln. eurų. Jo gaminama elektra aprūpins visas mieste veikiančias grupės įmones.
Šimonytei atskleisti VMG grupės plėtros planai: ketvirčio milijardo investicijos ir 850 naujų darbo vietų
Tarptautinė investicinė VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) antradienį viešinčiai premjerei Ingridai Šimonytei pristatė plėtros planus regione. Pernai įgyvendinusi rekordinę šalies istorijoje plyno lauko investiciją, kompanija N. Akmenėje toliau vysto strateginius projektus. Į artimiausiais metais čia atsirasiančias dvi naujas gamyklas planuojama investuoti daugiau nei 250 mln. eurų ir jose sukurti 850 darbo vietų.
Susitikime su premjere I. Šimonyte taip pat buvo aptarti žaliavinės medienos apskaitos skaidrinimo, Akmenės LEZ plėtros, inovacijų, tvarios statybos ir renovacijos bei žiedinės ekonomikos klausimai.
Nauji investiciniai projektai
Akmenės LEZ teritorijos pietinėje dalyje jau veikia moderniausia VMG grupės medienos drožlių plokštės gamykla, tapusi didžiausia Lietuvos istorijoje plyno lauko investicija. Į ją investuota 146 mln. eurų ir sukurta 140 naujų darbo vietų. Šiemet į šią gamyklą planuojama investuoti papildomus 15 mln. eurų ir padidinti jos pajėgumus.
Investuotojo ir vienintelio VMG grupės akcininko Sigito Paulausko teigimu, teritorijoje šiuo metu taip pat vystomi du nauji projektai – baldų gamybos ir konstrukcinės medienos gamyklos.
Naują korpusinių baldų gamyklą VMG grupė N. Akmenėje pradėjo statyti dar pernai. Investicijos į šį projektą sieks apie 90 mln. eurų. Jį užbaigti planuojama 2022 m. antroje pusėje. Gamykloje bus sukurta apie 500 naujų darbo vietų.
Kitas šioje teritorijoje planuojamas vystyti projektas – statybos ir pastatų renovacijos medienos konstrukcijų gamykla. Projektą ketinama pradėti dar šiemet ir užbaigti per trejus metus. Numatoma investicijų vertė gali siekti maždaug 170 mln. eurų, o įgyvendinus projektą planuojama sukurti apie 350 naujų darbo vietų.
„Šiuo metu VMG grupės įmonėse Lietuvoje dirba apie 2000 darbuotojų. Darbo vietų skaičius, pastačius dvi naujas gamyklas, mūsų grupėje padidės daugiau nei 40 proc. Šis tikslas mums svarbus ir dėl to, kad esame lietuviško kapitalo kompanija“, – sako S. Paulauskas.
Įgyvendinusi investicinius projektus, VMG grupė Akmenės LEZ iki 2025 m. iš viso bus sukūrusi daugiau nei 1000 naujų darbo vietų, o investicijų suma pasieks pusę milijardo eurų.
Apsirūpins žalia energija
VMG grupė N. Akmenėje pradėjo vystyti ir atsinaujinančios energetikos projektus. Iki metų pabaigos, investavus beveik 900 tūkst. eurų, čia planuojama įrengti vieną iš galingiausių šalyje ant pastato stogo įrengtą 2 megavatų (MW) saulės energijos parką.
Akmenės LEZ taip pat planuojama statyti ir 30 MW vėjo jėgainių parką. Investicijos į jį sieks apie 33 mln. eurų, o projektą užbaigti planuojama iki 2024-ųjų. Šiuo metu teritorijoje pastatytas vėjo matavimo bokštas, padėsiantis išsiaiškinti šio energetinio šaltinio potencialą.
Pasak S. Paulausko, VMG grupė tvaria energija per artimiausius metus ketina aprūpinti visas N. Akmenėje veiklą vykdančias savo gamyklas.
Atsinaujinančios energetikos plėtra yra viena iš šešių grupės strateginių krypčių, tad planuojama, kad investicijos į tvarumą ir žaliąją energiją laikui bėgant tik augs.
Kitos VMG grupės patvirtintos strateginės kryptys yra ekologiški pakavimo sprendimai, medienos perdirbimas ir gamyba, pramonės inovacijų ir technologijų vystymas, tvarios statybos ir renovacijos konstrukcijų gamyba bei pramoninio nekilnojamojo turto valdymas.
Planuoja parduoti daugiau produkcijos
VMG grupė 2020 m. gavo 331 mln. eurų konsoliduotų pardavimo pajamų. Pasak S. Paulausko, nors šiemet rinkose dėl koronaviruso pandemijos vis dar esama neapibrėžtumo, VMG grupė išsikėlė ambicingų tikslų ir planuoja produkcijos parduoti daugiau.
„Prognozuojame, kad šių metų konsoliduoti pardavimai gali perkopti ir 400 mln. eurų“, – teigia VMG grupės akcininkas.
Šiuo metu VMG grupę sudaro 25 įmonės, kuriose dirba daugiau nei 5000 darbuotojų. Kompanijos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.