„Aptariant komitetuose, manau, gali atsirasti kažkoks galbūt net ir tarpinis sprendimas – priklausomai nuo to, kurie argumentai dienų gale pasirodys labiau įtikinami“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.
„Nereikia baimintis, nes niekas neskuba su tuo projektu. Jo svarstymas ir grįžimas į salę numatytas tik gruodžio mėnesį. Tikrai diskusijoms yra labai daug laiko“, – teigė ji.
I. Šimonytė nurodė, kad policijos pertvarkoje valdymo prasme privalumų yra. Tačiau, pabrėžė politikė, girdimos ir politinių oponentų bei pareigūnų išsakomos rizikos.
„Geriausiai į tą klausimą (dėl komisariatų stambinimo – ELTA) turėtų atsakyti ar galėtų atsakyti policijos generalinis komisaras, kadangi jis yra institucijos vadovas ir turi rimtų argumentų, kodėl toks siūlymas yra teikiamas“, – kalbėjo premjerė.
„Manau, kad Seimas visus argumentus galės apsvarstyti ir įvertinti“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad prieš savaitę Seimas po pateikimo pritarė VRM teikiamam Policijos įstatymo pakeitimų paketui.
VRM teikiamais įstatymo projektais siūloma reorganizuoti policijos veiklą – palikti tik 5 apygardų vyriausiuosius komisariatus (Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus), o Policijos departamento pavadinimą keisti į „Lietuvos policiją“. Papildomai būtų steigiami keturi policijos komisariatai – Marijampolės m., Tauragės raj., Utenos raj. ir Alytaus m. ir raj. savivaldybių teritorijai prižiūrėti.
Taip pat siūloma VST integruoti į policijos struktūras, paliekant tarnybai atskiro juridinio asmens statusą. Tarnybos savininko teises ir pareigas įgyvendintų policijos generalinis komisaras.
Pokyčius numatoma įgyvendinti etapais – nuostatos, susijusios su VST integravimu į policijos sistemą įsigaliotų nuo 2024 m. kovo 1 d., o administraciniai pokyčiais policijoje – nuo 2024 m. liepos 1 d.
Seimo opozicijos gretose VRM siūlymai palaikymo kol kas nesulaukia, parlamentarai negaili pastabų sprendimams dėl VST prijungimo prie policijos. Kritiškai į pertvarką žiūri ir patys VST pareigūnai, praėjusią savaitę prie Seimo surengę piketą.