Šios savaitės savivaldybės duomenimis, sostinės mokyklose mokosi apie 1,3 tūkst. moksleivių iš Ukrainos, nors oficialiai 6-17 metų amžiaus nepilnamečių sostinėje yra daugiau nei 3,6 tūkstančio.
„Moksleiviško amžiaus yra akivaizdžiai daugiau, nei 1300 su trupučiu, nes turime statistiką bendrą, kad netoli pusės atvykusiųjų yra vaikai. Akivaizdu, kad pagal tuos skaičius mokyklinio amžiaus vaikų apie 4-4,5 tūkstančio turėtų būti Vilniuje, iš kurių yra tik trečdalis atėję į mokyklas“, – teigė R. Šimašius.
Pasak jo, lankančiųjų vaikų darželius dalis yra dar mažesnė. Jis spėjo, kad dalis į ugdymo įstaigas dar nesikreipia, nes dėl patirto streso, psichologinių traumų nori būti su šeima, nemaža dalis mokosi ir nuotoliniu būdu ukrainietiškose mokyklose.
Savivaldybė, pasak jo, siekia, kad minėtose devyniose mokyklose ne visos pamokos vyktų ukrainiečių kalba, nes tokiu atveju nevyktų moksleivių integracija.
„Bet einama link to, kad būtų atskiros ukrainiečių klasės, jei būtų toks noras ir poreikis, daroma, kad devyniose mokyklose tai būtų. Akivaizdu, kad šiandien nėra jų visų užpildytų, bet žiūrime į ateitį: galbūt dalis tų vaikų, tų dviejų trečdalių, kurie niekur neina, galbūt jie ateis, galbūt dalis kitų pereis, gal turėsime naujų perėjusių“, – kalbėjo meras.
Savivaldybė jau yra mokytojų padėjėjais įdarbinusi keliasdešimt ukrainiečių pedagogų. Vis dėlto pripažįstama, kad mokymas kol kas vyksta kiek chaotiškai, pagal skirtingas mokymosi programas, metodikas, kiek suvienodinti tvarką tikimasi nuo rugsėjo.