• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus mieste šeimoms bus leidžiama karantinuotis namuose, jei patalpos atitiks būtinas sąlygas. Taip sostinės valdžia keičia privalomo karantinavimo sąlygas, kurias sostinės vadovas R. Šimašius pavadino „nevykusiu eksperimentu“.

Vilniaus mieste šeimoms bus leidžiama karantinuotis namuose, jei patalpos atitiks būtinas sąlygas. Taip sostinės valdžia keičia privalomo karantinavimo sąlygas, kurias sostinės vadovas R. Šimašius pavadino „nevykusiu eksperimentu“.

REKLAMA

R. Šimašius teigė, kad vakarykščiai sprendimai ir jų realizavimai buvo vieni iš prasčiausių pavyzdžių kovoje su koronavirusu. Pasak jo, sumažėjo žmonių, kurie nori testuotis dėl koronaviruso, nes bijo, kad bus ištraukti iš namų ir priverstinai karantinuoti ne namuose, o, pavyzdžiui, viešbutyje.

„Čia bloga naujiena. Vakar susitikime su merais ir premjeras, ir sveikatos apsaugos ministras sakė, kad persvarstys tai, tai labai laukiam“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Šeimos galės karantinuotis namuose

Kalbėdamas apie parvykusių iš užsienio izoliavimą, Vilniaus meras pažymėjo, kad viskas nevyko ne taip, kaip turėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes ką matome, iš izoliavimo pusės, bent jau vienoje vietoje pritrūko fizinės jėgos, kad mūsų sugrįžusius tautiečius iš užsienio sutramdytumėme. Valstybinio ekstremalios situacijos centro vadovo sprendimu pats centras turi užtikrinti apsaugą, deja, to nebuvo normaliai. Mūsų pasitelkti šauliai ir kiti žmonės neturi teisės naudoti tiek jėgos ir matome, kokie konfliktai vyko“, – teigė R. Šimašius.

REKLAMA

Anot jo, iš 10 viešbučių, kuriame buvo apgyvendinti žmonės, viename kilo nesusipratimų, nes žmonės buvo pirmiausia nukreipti į penkiaviečius kambarius. Tačiau, R. Šimačiaus tvirtinimu, žmonės tuose kambariuose nebuvo apgyvendinti. Sostinės vadovo teigimu, izoliuotiems lietuviams buvo parūpinti sausi maisto daviniai.

Nuo trečiadienio Vilniaus miestas pradėjo taikyti tvarką, kad šeimos su vaikais gali būti karantinuojami savivaldybės paskirtose patalpose.

REKLAMA
REKLAMA

„Tos patalpos, daugeliu atveju, bus pačios šeimos turimos patalpos“, – pabrėžė R. Šimašius.

Sostinės vadovo teigimu, naujoji tvarka taikoma nuo antradienio vėlyvos nakties.

Vilniaus mero tvirtinimu, kuriama programėlė, kuris leistų žmogaus buvimo vietą su pačiu asmeniu, po kelių dienų programėlė turėtų būti paleista. Ja pirmiausia būtų stebimi sveikatos problemų turintys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus meras tikisi, kad Seimas greitu metu priims griežtesnes nuobaudas žmonėms, kurie nesilaiko karantino sąlygų.

Vilniaus meras teigė, kad su premjeru Sauliumi Skverneliu jam pavyksta lengvai palaikyti ryšį, o su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga – sunkiau.

„Tikiuosi, kad tai tikrai išsispręs“, – vylėsi R. Šimašius.

Bedė pirštu į institucijų neįgalumą

„Darėme viską labai greitai ir labai kūrybiškai improvizuodami kaip tą situaciją turėtume išspręsti, nes turėjome ją spręsti čia ir dabar. Matėme visišką neįgalumą ir nepasiruošimą iš Visuomenės sveikatos centro ir Vidaus reikalų ministerijos, kurie neskyrė nei apsaugos, nei sugebėjo sukoordinuoti. Vengdami didesnė humanitarinės krizės, kad tie žmonės užstrigtų oro uoste, ėmėmės koordinuoti tą darbą“, – apie antradienį vykusį iš užsienio grįžusių lietuvių izoliavimą pasakojo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

REKLAMA

Administracijos direktorius patikino, kad niekas kambariuose negyvena po penkis ar aštuonis. P. Poderskio teigimu, daugumoje viešbučių sąlygos geros, kai kurie grįžusieji dar negavo maisto, bet tai bus netrukus sutvarkyta.

Pasak P. Poderskio, jei atvykęs žmogus turi vietą kurioje galėtų karantinuotis ir ji atitinka būtinus reikalavimus, savivaldybės administracija patvirtins šias patalpas ir žmonės galės jose karantinuotis. Jo teigimu, prioritetas bus teikiamas šeimoms su vaikais, keturios antradienio naktį į Lietuvą grįžusios šeimos jau laikosi karantino sąlygų namuose.

REKLAMA

P. Poderskio teigimu, šiuo metu viešbučiuose karantinuota apie 800 žmonių.

Nevykęs eksperimentas

Apie savivaldybės sprendimą R. Šimašius trečiadienio rytą paskelbė asmeninėje „Facebook“ paskyroje

„Turime pripažinti, kad šis pirmadienį Sveikatos apsaugos ministro paskubomis įdiegto visuotinio privalomo karantinavimo eksperimentas yra nevykęs. Mes jį įgyvendinome pagal visas Sveikatos apsaugos ministerijos sąlygas, tačiau jokie viešbučiai šeimoms neatstos namų, kur vaikams sudarytos tinkamos sąlygos augti. Kaip ir jokie viešbučiai neatstos areštinių tiems, kas elgtis nemoka. Tą vakar visą dieną bandėme įrodyti Sveikatos apsaugos ministerijai, bet jos sprendimų pakeisti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Laimei, vakare gavome Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Visuomenės informavimo grupės (VIG) vadovo Giedriaus Surplio žinutę, pagal kurią suprantame pasikeitusią VESOC poziciją dėl privalomo karantinavimo – bus leidžiama karantinuotis namuose ar kitose pasirinktose ir tam tinkamose patalpose“, – „Facebook'e“ pranešė meras.

R. Šimašius pranešė, kad šeimoms bus leidžiama karantinuotis jų pačių patalpose, tačiau turės sutikti su tam tikromis sąlygomis.

REKLAMA

„Vakar vėlai vakare informavau Ministrą Pirmininką ir Sveikatos apsaugos ministrą, kad priimame šį sprendimą ir dar vakar iš šiltųjų kraštų grįžusio vėlyvo skrydžio vilniečių šeimas paleidome karantinuotis joms priimtinose – paprastai jų pačių – patalpose, šeimos iš kitų miestų apgyvendintos saugiai ir bus paleistos šiandien. Šeimos turi atitikti šias sąlygas:

REKLAMA

turėti saugią ir nuo aplinkinių izoliuotą karantino vietą;

nurodyti jos adresą ir pasižadėti ten būti 14 dienų;

sutikti, kad savivaldybės atstovai, viešoji tvarka arba savanoriai bet kuriuo metu galės atvykti ir patikrinti jų buvimą (kol sukursime technologinį sprendimą – aplikaciją);

neradus jų namuose, prisiimti atsakomybę dėl nuobaudų“, – rašo R. Šimašius.

Meras pastebi, kad tie, kas tokių sąlygų neturi arba su jomis nesutinka, privalės likti savivaldybės skirtose karantinavimo vietose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Baudos už karantinavimosi sąlygų pažeidimą bus griežtos – rizikai vietos čia nėra. Seimui jau būtų laikas susirinkti ir užpildyti šią spragą, sugriežtinant baudas įstatymu.

Nuo šiandien ši tvarka galioja visoms šeimoms su nepilnamečiais vaikais, jau karantinuotoms mūsų patalpose arba atvykstančioms į Vilniaus oro uostą. Jos bus paleidžiamos privalomam karantinui savo namuose ar kitose vietose, jei jos atitinka aukščiau surašytas sąlygas ir patvirtins tai raštiškai. Su jumis bus susisiekta artimiausiu metu, luktelkit. Taip pat tai galios atskirai grįžusiems nepilnamečiams vaikams“, – pranešė meras.

REKLAMA

„P.S. Ir pabaigai - šios nakties naujienas apie viešbutyje vykusias muštynes tarp į Lietuvą grįžusių emigrantų labai gerai iliustruoja, kad daliai žmonių vis dėlto būtinas privalomas karantinas paskirtose patalpose. Deja, kaip matėme vakar, dalis šių žmonių net uniformuotiems pareigūnams į “labas vakaras” choru atsako “eik tu…”. Klausimas tik tas, kaip savivaldybei, neturinčiai jėgos struktūrų, įmanoma viešbutį paversti areštine. Viliuosi, kad ir šis aspektas, taisant sprendimą, bus įvertintas“, – pridūrė meras. 

REKLAMA

Vyriausybė žada sprendimą dėl chaotiškos priverstinės izoliacijos

Nuo antradienio priverstinai karantinuojant iš užsienio parvykusius Lietuvos piliečius, savivaldybės situaciją vadina chaotiška. Tuo metu Vyriausybės atstovas žada, kad bus ieškoma sprendimų, kaip procesą supaprastinti.

„Dabar yra toks chaosas, kada visus tuos žmones kurie atvyksta į Vilnių, Klaipėdą, Palangą, Kauno rajoną, turi sugerti tos savivaldybės, apgyvendinti vienai nakčiai, o vėliau po nakties jie išskirstomi“, – LRT radijui sakė Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, savivaldybės turėtų iš anksto gauti informaciją, kiek iš kurio lėktuvo ar kelto bus konkrečios savivaldybės gyventojų, kad jos būtų pasiruošusios operatyviai pasiimti žmones ir jų per naktį nereikėtų laikyti izoliuotų visų drauge.

„Parskrenda lėktuvai į Vilnių, parskrenda lėktuvai į Karmėlavą, parplaukia keltai į Klaipėdą, parskrenda lėktuvai į Palangą, bet (...) kiek iš jų yra jonaviečių, kiek iš Skuodo, iš Telšių, mes gi nežinome. Ar tai reiškia, kad mes turėtume visą laiką budėti keturiuose taškuose?“ – svarstė M. Sinkevičius.

Valstybės ekstremalių situacijų centro atstovas Giedrius Surplys teigė, jog šios problemos yra žinomos ir Vyriausybė ieško sprendimo.

„Tų sprendimų jau ir vakar buvo ieškoma, jų šiandien bus ieškoma ir tikrai aš tikiu, kad tos taisyklės, jos liberalizuosis“, – LRT radijui sakė jis.

Antradienį įsigaliojus reikalavimui priverstinai izoliuoti iš užsienio parvykusius asmenis, žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie prastas sąlygas viešbučiuose, nerimaujant, kad ilgai bendrose patalpose turintys praleisti atvykėliai gali vienas nuo kito užsikrėsti.

Trečiadienio naktį viename Vilniaus viešbutyje kilo muštynės, vienas žmogus sužalotas peiliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų