• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketvirtadienį nepritarė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų COVID-19 testų nepasiskiepijusiems darbuotojams. Balsų dauguma nuspręsta, kad vetuotos įstatymo pataisos Seime bus svarstomos iš naujo.

Seimas ketvirtadienį nepritarė prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų COVID-19 testų nepasiskiepijusiems darbuotojams. Balsų dauguma nuspręsta, kad vetuotos įstatymo pataisos Seime bus svarstomos iš naujo.

REKLAMA

60 Seimo nariai balsavo už prezidento veto, 68 – prieš. Lapkričio 11 d. Seimas grįš prie vetuotų įstatymo pataisų. Tiesa, tam, kad pataisos būtų priimtos be pakeitimų, valdantiesiems teks surinkti bent 71 balsą.

Prezidento sprendimą pristačiusi jo vyriausioji patarėja ekonomikai ir socialinei politikai Irena Segalovičienė teigė, kad prezidentas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas vetavo manydamas, kad jos nėra suderinamos su Konstitucija.

„Prezidentas vertina pastangas, kai yra ieškoma pagrįstų sprendimų pandemijos suvaldymui. Tačiau būtent šis įstatymas, prezidento nuomone, galimai nėra suderinamas su šalies Konstitucijos nuostatomis ir neleistų pasiekti norimo rezultato – geresnio COVID-19 pandemijos valdymo“, – Seime sakė I. Segalovičienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Šalies vadovas mano, kad valstybė privalo pasirūpinti žmonių sveikatos apsauga ir yra pajėgi šiandien užtikrinti visų trijų pandemijos valdymo elementų prieinamumą savo žmonėms. Pirma, aktyvų vakcinacijos procesą. Antra, prieinamą testavimą ir atvejų atsekamumą. Trečia, gydymą“, – pažymėjo prezidento patarėja.

REKLAMA

Seimas pasigenda prezidento atsakomybės

Seimo narys, konservatorius Mindaugas Lingė prezidento patarėjos teiravosi, kodėl prezidentas savo veto trukdo premjerei Ingridai Šimonytei pasirūpinti pandemijos valdymu, taip pat – kodėl prezidentas priešina visuomenę.

„Nėra jokių pusių. Prezidentas yra įsitikinęs ir prašo visų valdžios institucijų, pareigūnų nepoliarizuoti visuomenės ir neskirstyti į „jie“ ar „mes“. Vieningumas, požiūris į nevakcinuotus žmones ir į vakcinuotus žmones lygiais pagrindais, siekiant apsaugoti jų sveikatą, yra pats progresyviausias“, – atsakė I. Segalovičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis teiravosi, kodėl prezidentas, vetuodamas įstatymą, nepasinaudojo savo teise inicijuoti savo įstatymo projektą, kuris, prezidento manymu, atitiktų Konstituciją.

„Prezidentas renkasi dalyvauti aktyviai pandemijos valdyme, tam yra subūręs Sveikatos ekspertų tarybą. [Ji] yra pateikusi 16 paketų rekomendacijų, didžioji dalis jų yra susijusi su vakcinacijos skatinimu. Prezidento dalyvavimas šiame procese yra realizuojamas per Sveikatos ekspertų tarybą“, – Seimo nariui atsakė prezidento patarėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, kaip ir R. Žemaitaitis, teiravosi, kodėl prezidentūra, jei jos netenkina Seimo sprendimai, nesiima įstatyminių iniciatyvų.

„Kiekvienas turime daryti savo darbą. Mes žinome, kad už pandemijos valdymą visų pirma yra atsakinga Vyriausybė ir Sveikatos apsaugos ministerija kartu su kitomis ministerijomis. Čia yra tas centras, tiek smegenų, tiek veiksmų, kuris turi demonstruoti lyderystę, atnešti tiek visuomenei, tiek Seimui sprendimus ne po vieną, o visus komplekse“, – kalbėjo I. Segalovičienė.

REKLAMA

Nori, kad prezidentas inicijuotų pataisas

R. Žemaitaitis sakė pasisakantis už prezidento veto, nes „labai noriu pamatyti konstitucinę prezidento teisę – tai iniciatyvos teisė“.

„Pats laikas prezidentui tapti aukštu lyderiu, perimti lyderiavimą iš premjerės Ingridos Šimonytės, iš ministro Arūno Dulkio ir kartu pateikti įstatymo projektus, kaip, jo manymu, reiktų valdyti šitą krizę“, – kalbėjo parlamentaras.

REKLAMA

Tuo metu liberalas Eugenijus Gentvilas ragino kolegas nepalaikyti prezidento veto.

„Manau, kad prezidentas jau šitoje stadijoje galėjo, turėjo ir privalėjo pateikti siūlymus, kuriuos jis siūlo Seimui ir Vyriausybei priimti pataisant jam nepatinkantį projektą. Tačiau prezidentas nepasinaudojo čia proga“, – sakė E. Gentvilas.

Vetavo įstatymo pataisas

Portalas tv3.lr primena, kad G. Nausėda trečiadienį vetavo Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovo teigimu, įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.

Tai reikšmingai sumažintų privalomai tikrintis sveikatą dėl užkrečiamosios ligos turinčių darbuotojų skaičių ir lemtų pavėluotą COVID-19 ligos diagnostiką ir nekontroliuojamą plitimą, pranešė Prezidentūra.

Minėtos Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos spalį buvo priimtos 65 parlamentarams buvus „už“, dviem – „prieš“ ir trims susilaikius.

Kam meluojat ir klaidinat žmones. Koncervams ir jų šutves nepavyko atmesti Prezidento veto,jiems pavyko tik vėl iš naujo svarstyti. Tad nustokit meluoti
Man rodos ,kad ta sena perdila Gendvila laikas mesti is seimo.Tegul megaujasi narkotikais geju kompanijoje.Nukvako senelis visai.
ei, tu, ką čia aiškini avine, už testus nereikia mokėti, nes mokame psd, aišku nedašutėli
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų