„Vyriausybei patariantys ekspertai jau kurį laiką kalba apie tai, kad galimybių pasas, europinis sertifikatas savo vaidmenį šiame etape jau atliko ir gali būti stabdomas, tai yra jo neatsisakoma, bet jis, kaip priemonė, yra sustabdomas pereinant prie kitų pandemijos valdymo priemonių, tikintis, kad pavasarį pandemija pereis į kitą savo fazę“, – trečiadienį Žinių radijui sakė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Ji teigė, kad kitos apsaugos priemonės – kaukių, respiratorių dėvėjimas, atstumų laikymasis, žmonių srautų reguliavimas, dezinfekcija, vėdinimas ir kitos – reikalingos.
„Manau, kad šiame etape, kol susirgimų skaičių kreivė dar nėra stabilizavusis, kol ji kyla, susirgimų skaičiai yra tikrai dideli, atsisakyti visų priemonių būtų neprotinga ir per anksti“, – tvirtino Seimo vadovė.
Vyriausybė trečiadienį posėdyje spręs dėl galimybių paso atsisakymo ir privalomojo testavimo pokyčių.
Galimybių paso reikalingumu suabejota dėl omikron atmainos fiksuojant susirgimus ir tarp paskiepytųjų, o ligos eigai tapus lengvesne. Be to, sveikatos apsaugos ministras yra patvirtinęs tvarką, kad gyvybiškai svarbių sričių darbuotojai galės dirbti kontaktinį darbą net ir sirgdami besimptome COVID-19 forma ar po buvusio kontakto su sergančiaisiais, jei kitaip neįmanoma užtikrinti gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymo.
Galimybių pasas galioja nuo praėjusių metų gegužės. Jis suteikiamas asmenims, pasiskiepijusiems nuo COVID-19, persirgusiems šia liga ar gavus neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Šiuo metu galimybių paso reikia norint lankytis didesniuose prekybos centruose, laisvalaikio, pramogų, maitinimo, paslaugų įstaigose, renginiuose.
Trečiadienį Vyriausybė taip pat planuoja keisti nutarimą, reglamentuojantį privalomą testavimąsi dėl COVID-19 tam tikrų profesijų atstovams.