„Kolegos patikėjo man šitą garbingą poziciją, o turiu tris pavaduotojus: Audrių Petrošių, Paulę Kuzmickienę ir Jurgį Razmą“, – Eltai sakė politikas, įvardindamas frakcijos seniūno pavaduotojus.
Naujajame Seime konservatorių partiją atstovaus 28 parlamentarai, kol kas prisiekė tik 27.
Seimo mažuma yra laikomos opozicinės bei kitos Seimo daugumai nepriklausančios frakcijos bei mišri Seimo narių grupė. Frakcijų ar jų koalicijos, prieštaraujančios Vyriausybės programai, gali pasiskelbti opozicinėmis.
Vis dėlto, anot M. Lingės, TS-LKD frakcija sprendimo dėl pasiskelbimo opozicine dar nėra priėmusi. Parlamentaro teigimu, šis klausimas bus svarstomos po to, kai paaiškės, kokia bus suformuota naujoji Vyriausybė.
„Šiuo metu dar nefiksuojame šito sprendimo, norime turėti dar tam tikrų pokalbių ir su kitomis politinėmis partijomis, ir tikrai dar nebūtų labai kam ir oponuoti, nes nežinome, ar mūsų valdančioji dauguma jau tikrai bus išbandyta esminiais balsavimais dėl premjero posto, ar tvirtinsis sėkmingai kitos procedūros, programa, ar formuosis ta Vyriausybė. Kai jau vaizdas bus tikrai aiškus, tada bus prasmė įvardinti, ar mes turim kam oponuoti“, – sakė M. Lingė
Pagal Seimo statutą, jeigu opozicinė frakcija ar jų koalicija turi daugiau nei pusę parlamento mažumai priklausančių Seimo narių, tokios frakcijos seniūnas yra laikomas Seimo opozicijos lyderiu.
Anot TS-LKD atstovo, šis klausimas frakcijoje taip pat bus aptariamas kiek vėliau.
„Tame tarpe, matyt, irgi tam tikrų pozicijų turim“, – kalbėjo M. Lingė.
Valdančiojoje daugumoje naujajame Seime dirbs 86 Seimo nariai, parlamento mažumą sudarys 55 politikai. TS-LKD frakcija turės pusę visų mažumos mandatų.
ELTA primena, kad ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinko naujasis 2024-2028 m. kadencijos Seimas. Darbą parlamente pradėję politikai ketvirtadienio vakarą turėtų apsispręsti dėl naujojo Seimo pirmininko – į šį postą valdančioji koalicija teikia Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio kandidatūrą.
Naujajame Seime veiks trijų politinių jėgų valdančioji dauguma – pirmadienį parlamento rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Minėtų politinių jėgų koalicija turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.
Tiesa, R. Žemaitaičio partijos dalyvavimas koalicijoje sulaukė tarptautinės kritikos iš Lenkijos, Vokietijos, JAV. Atsakydamas į užsienio atstovų neigiamus pasisakymus, R. Žemaitaitis viešai kreipėsi į NATO ir ES valstybių atstovus Lietuvoje, tikindamas, kad jo pasisakymai, laikyti antisemitiškais, buvo blogai interpretuojami.
Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.