Už tai numatančias Seimo statuto pataisas, kurias inicijavo parlamento pirmininkas Saulius Skvernelis, ketvirtadienį balsavo 103 politikai, niekas nebuvo prieš, 1 susilaikė.
Pakeisti komisijos pavadinimą nutarta, atsižvelgiant į pernai įsigaliojusio naujos redakcijos Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatas. Šiame dokumente nuo 2024 m. sausio 1 d. yra atsisakyta neįgaliojo sąvokos, ją pakeičiant į sąvoką – asmuo su negalia.
Naujos sąvokos atsiradimas komisijos pavadinime atitinka ir Jungtinių Tautų (JT) neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas.
Komisijos pavadinimą pakeitę Seimo nariai sako, kad terminas „neįgalus“ yra pasenęs, neorus ir tam tikra prasme diskriminacinis, nes pabrėžia žmogaus negalią.
Beje, parlamentarai taip pat svarsto galimybę atlikti ir kitų teisės aktų terminologijos sisteminę peržiūrą, nes šiuo metu įstatymuose vartojamos skirtingos sąvokos.
Seime veikiančioje nuolatinėje Asmenų su negalia teisių komisijoje dirba 11 įvairioms frakcijoms atstovaujančių parlamentarų. Šiai komisijai vadovauja socialdemokratė Indrė Kižienė.
Asmenų su negalia teisių komisija rengia ir teikia Seimui svarstyti teisės aktų projektus, reglamentuojančius asmenų su negalia ir juos prižiūrinčių, slaugančių žmonių teises. Ši komisija taip pat koordinuoja valstybės institucijų ir kitų organizacijų bendradarbiavimą asmenų su negalia teisių užtikrinimo klausimais. Ši komisija atlieka ir parlamentinę kontrolę bei teisinio reguliavimo stebėseną.