Per Medžioklės įstatymo svarstymą komiteto posėdyje tokiam grupės Seimo narių pasiūlymui buvo pritarta penkiais balsais prieš keturis.
Vienas siūlymo iniciatorių konservatorius Arvydas Pocius argumentavo, kad naktinio matymo taikiklius įsigiję medžiotojai esant reikalui galėtų prisidėti prie šalies gynybos užtikrinimo, taip pat padėtų suvaldyti afrikinį kiaulių marą.
„Siūlau leisti medžiotojams turėti naktinius taikiklius ir valstybės gynybos kontekste, nes medžiotojai taip pat ateina į karinius vienetus su turima ginkluote, čia mano pagrindinis argumentas, ir praktiškai taip yra buvę, 1991 metais į parlamento gynybą buvo atėję keli šimtai vyrų medžiotojų, kurie atsinešė savo turimus ginklus ir jie dalyvavo parlamento apsaugoje“, – per komiteto posėdį sakė A. Pocius.
Pasak jo, šiuo metu šalyje yra apie 30 tūkst. medžiotojų, jei iš jų bent penki tūkstančiai įsigytų naktinio matymo taikiklius ir karo atveju papildytų valstybės gynėjų gretas, tai „būtų parama ginkluotosioms pajėgoms“.
Aplinkos ministerijos poziciją pristatęs ministro Simono Gentvilo patarėjas Marius Čepulis teigė, kad leidimas naudoti naktinius taikiklius medžioklėje prieštarautų laukinių gyvūnų gerovei, taip pat rėmėsi Krašto apsaugos ministerijos išvada, kad leidimas naudoti naktinius taikiklius esminės pridėtinės vertės šalies gynybai neturėtų.
Seimo komitetui pritarus naktiniams taikikliams medžioklėje, M. Čepulis paskelbė atsistatydinantis iš ministro patarėjo pareigų. Jis feisbuke pranešė, kad „nebemato galimybių toliau dirbti Aplinkos ministerijoje“ po to, kai Seimo Aplinkos apsaugos komitetas balsavo neatsižvelgdamas į griežtą Aplinkos ministerijos prieštaravimą.
Vienas pirminio projekto, kuris iš esmės pakeistas per svarstymą, iniciatorių socialdemokratas Linas Jonauskas teigė, kad „šis komiteto sprendimas gali įeiti į istoriją“.
„Aplinkos apsaugos komitetas po šiandienos balsavimo tikriausiai įeis į istoriją, nes jo sprendimai jau neturi nieko bendro su aplinkosauga. Tai yra didžiulė gėda visam komitetui, kurio sprendimai turėtų tarnauti Lietuvos gyvosios gamtos saugojimui, o dabar daroma visiškai priešingai“, – sakė L. Jonauskas savo paskelbtame pranešime.
Pasak L. Jonausko, po tokio Aplinkos apsaugos komiteto sprendimo liko tik du keliai – balsavimas Seime ir prezidento veto.
„Jei įvyks blogiausias scenarijus ir Seimas įteisins medžioklę su naktinio matymo taikikliais, liks tikėtis prezidento veto“, – teigė L. Jonauskas.
Seimo narys L. Jonauskas su grupe kolegų Seimui praėjusiais metais yra pateikęs Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis numatyta, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą. Seimo nario projektu taip pat buvo siūloma iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.
Projektas numatė įstatymu, o ne ministro įsakymu įtvirtinti naktinio matymo taikiklių medžioklėje draudimą.