Konservatorių frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė pirmadienį feisbuke rašo, kad valdantieji sieks panaikinti V. Landsbergio valstybės vadovo statusą.
„Į antradienio Seimo posėdžio darbotvarkę valdantieji traukia projektą, kuriuo būtų panaikintas Vytauto Landsbergio, kaip valstybės vadovo statusas, kurį jis turėjo eidamas Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pareigas, kol Lietuvoje nebuvo Prezidento institucijos.
Šis klausimas stumiamas po protesto mitingo prieš NT mokestį, kur stipriau susikaupė pykčio debesys prieš šią daugumą. Valdančiųjų akimis, jei kas geriau gali atsverti protestuotojų pyktį dėl mokesčių, tai nebent pakurstomas pyktis prieš Landsbergį.
Primityvi, apgailėtina ir skaldanti iniciatyva“, – tvirtina M. Lingė.
Landsbergį valstybės vadovu pripažino praėjusios kadencijos Seimas
M. Lingė primena, kad faktą, jog V. Landsbergis eidamas Aukščiausiosios Tarybos pirmininko pareigas ėjo ir valstybės vadovo pareigas, konstatavo praėjusios kadencijos Seimas.
„Primintina, kad 2022-06-30 Seime priėmus AT pirmininko teisinio statuso įstatymą, 30 Seimo narių grupė iš opozicijos kreipėsi į Konstitucinį Teismą, siekdami pripažinti fakto konstatavimą antikonstituciniu. Bandyta manipuliuoti, kad šiuo įstatymu V. Landsbergis prilygintas prezidentui, tačiau tai ne tiesa – įstatymu tiesiog užtvirtintas faktas – kad V. Landsbergis eidamas AT pirmininko pareigas vykdė šalies vadovo pareigas. Konstitucinis Teismas net nepriėmė nagrinėti šio skundo ir 2023-04-26 jį gražino pareiškėjams. Daugiau jokių teisinių bandymų paneigti faktą nebebuvo. Tačiau nauja Seimo dauguma tai nori padaryti politiškai.
Jau antradienį Seime liesis istorinio fakto neigimo ir menkinimo kalbos, nes dalies rinkėjų grupėje palankumo reitingus lengviau kurti tiesiog iš neapykantos konservatoriams. G. Landsbergiui pasitraukus iš aktyvios politikos tokių lengvų progų sumažėjo, todėl reikia pasistengti, kaip į visuomenės priešinimo girnas įsukti Landsbergių pavardę“, – rašo M. Lingė.
Jis primena, kad labiausiai šio fakto patvirtinimui priešinosi parlamentarai Remigijus Žemaitaitis, Agnė Širinskienė, Petras Gražulis, Dainius Gaižauskas, Artūras Skardžius, Valius Ąžuolas.
„Pavykus paneigti vieną istorinį faktą, nereiškia, kad nebus bandoma paneigti kitų, įkandin protesto prieš nekilnojamojo turto mokestį nuo scenos skambėjusių minčių, kad Lietuva nėra nepriklausoma valstybė, Seimo nariai nerinkti, Lietuvoje nėra žodžio laisvės.
Jei daugumoje yra sveiko proto ir išminties, tokios iniciatyvos turi būti stabdomos, o ne skatinamos“, – tvirtina jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!