Projektu siūloma nuo 14 500 eurų iki 100 tūkst. eurų padidinti paramos sumą, nuo kurios būtų būtina paramos sutartį tvirtinti pas notarą. Šią sumą pasiūlė į įstatymą įrašyti Vyriausybė.
„Atsižvelgiant į šiuo metu susiklosčiusią geopolitinę situaciją ir paramos poreikį ne tik šalies viduje, bet ir Ukrainai bei jos nevyriausybinėms organizacijoms, privalomos notarinės sandorių priežiūros kontekste 14 500 eurų suma vertintina kaip per maža. (...) Siūlytina ne panaikinti notarinės formos reikalavimą visoms paramos sutartims, o didinti sumą, nuo kurios būtinas notarinis patvirtinimas sudarant paramos sutartis, iki 100 000 eurų“, – sakoma Vyriausybės išvadoje. Ši suma pasirinkta įvertinus vidutinio darbo užmokesčio dydžio pasikeitimą nuo 2001 metų.
Dar pavasarį CK pataisas Seimui pateikęs Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas siūlė, kad bet kokio dydžio nevyriausybininkams skirtos paramos nebereikėtų forminti pas notarą – sutarčiai sudaryti pakaktų rašytinės formos. Šių metų balandžio mėnesį tai numatančias jo pateiktas kodekso pataisas po pateikimo palaikė 75 parlamentarai, 1 buvo prieš, susilaikė 10.
Pasak liberalo, projekto tikslas yra atsisakyti biurokratinės procedūros. Jo nuomone, paramos sutarčių tvirtinimas pas notarą yra perteklinis, nes bankinių pavedimų skaidrumą bet kada gali patikrinti Lietuvos bankas.
Tikimasi, kad priėmus kodekso pataisas bus sudarytos galimybės lengviau skirti paramą, mažės biurokratija.
Pagal dabar galiojančią CK nuostatą, paramos sutartis, kurios suma didesnė kaip 14 500 eurų, turi būti tvirtinama pas notarą.