• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį svarstys įstatymų pakeitimo projektus, kuriais siekiama patikslinti savivaldybėse dirbančių sveikatos specialistų pareigybes bei sumažinti administracinę naštą gydytojams.

Seimas antradienį svarstys įstatymų pakeitimo projektus, kuriais siekiama patikslinti savivaldybėse dirbančių sveikatos specialistų pareigybes bei sumažinti administracinę naštą gydytojams.

REKLAMA

„Pirmiausia, siekiama suderinti teisės aktus su anksčiau priimtais teisės aktais. Pavyzdžiui, buvo priimtas Vietos savivaldos įstatymas, kuris merą padarė ne tarybos nariu – šiuo įstatymu siekiama peržiūrėti tam tikras funkcijas, padalinti jas tarp tarybos narių, mero ir administracijos direktoriaus“, – Eltai įstatymo projektą pristatė Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininkas Antanas Matulas.

Taip pat, anot A. Matulo, siekiama pakeisti savivaldybės gydytojo pareigybę į „sveikatos reikalų koordinatorių“, tokiu būdu patikslinant tokio darbuotojo pareigas.

„Pervadinti savivaldybės gydytoją į koordinatorių – tai būtų valstybės tarnautojas ir jam būtų taikomos valstybės tarnautojui taikomi reikalavimai. Nes pertvarkos procese, kai kuriami sveikatos centrai, būtent savivaldybės gydytojas turėtų būti kaip koordinatorius, kaip organizatorius, sprendžiant įvairias problemas“, – kalbėjo Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA

„Kitas dalykas, neretai savivaldybės gydytojo pareigybės pavadinimas klaidina visuomenę, nes yra pakankamai nemažai savivaldybių, kur šias pareigas užima ne gydytojas – ar slaugytojas, ar visuomenės sveikatos specialistas ar netgi vadybininkas“, – paaiškino A. Matulas.

REKLAMA

Vis dėlto, anot politiko, svarbiausias pakeitimas palies slaugytojų atsakomybes ir gydytojų darbo naštą. A. Matulo teigimu, pakeitus Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymą, slaugytojai bei akušeriai gaus daugiau atsakomybių.

„Svarbiausias dalykas – siekiama mažinti administracinę naštą gydytojams ir pacientams. Pandemija parodė, kad kai kurie dalykai, pavyzdžiui, kai buvo leista slaugytojams išrašyti tyrimus, tam tikrus vaistus, pasitvirtino“, – sakė parlamentaras.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo įstatymu norima suteikti daugiau teisių slaugytojams, leisti pratęsti lėtinėmis ligomis sergančių asmenų paskirtus vaistus, jeigu tie vaistai veikia, taip pat suteikti teisę išrašyti tam tikrus siuntimus konsultacijoms, suteikti teisę išrašyti siuntimus tam tikriems tyrimams“, – teigė A. Matulas.

Seimo narys pabrėžia, kad pirminė konsultacija vis tiek turės būti pas gydytoją. Slaugytojas tegalės pratęsti jau gydytojo nustatytą gydymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės neturėtų baimintis, kad pablogės paslaugų kokybė, nes visais atvejais pirminė konsultacija turės būti atlikta gydytojo. O slaugytojui būtų suteikta teisė po paskirto gydymo pratęsti vaistą, gydymą, išrašyti siuntimą“, – paaiškino A. Matulas.

„Manome, kad tokiu būdu sumažės administracinė, biurokratinė našta gydytojams, kurie daugiau laiko galės skirti pacientui. Tuo pačiu turėtų palaipsniui mažėti ir eilės“, – pridūrė SRK pirmininkas.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad šiuo metu Seime sprendžiamas klausimas ir dėl tinkamo šių papildomų slaugytojų pareigybių apmokėjimo.

„Aišku, sprendžiame, kada, kiek ir kaip galima būtų už tuos papildomus krūvius atlyginti slaugytojams. Nors, kiek žinau, ir dabar nemažai slaugytojų techniškai tuos darbus atlieka, tik visais atvejais turi dėti antspaudą gydytojas“, – sakė A. Matulas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų