• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketvirtadienį spręs dėl Danutės Jočienės ir Sauliaus Luko Kalėdos kandidatūrų į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėjus. 

Seimas ketvirtadienį spręs dėl Danutės Jočienės ir Sauliaus Luko Kalėdos kandidatūrų į Europos Sąjungos Bendrojo Teismo (ESBT) teisėjus. 

REKLAMA

Balsavimas dėl Seimo nutarimų deleguoti minėtus teisininkus į ESBT teisėjus numatytas po pietų vyksiančiame parlamento plenariniame posėdyje.

D. Jočienės ir S. L. Kalėdos kandidatūroms šią savaitę pritarė Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

S. L. Kalėda iki šiol dirbo ESBT. Nuo praėjusių metų gruodžio Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja dirbanti D. Jočienė anksčiau ėjo Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas.

Pati D. Jočienė anksčiau Seime sakė, kad ji kandidatuoti į ESBT teisėjus nutarė, atsižvelgusi į savo teisinio darbo patirtį.

„Atsižvelgiau į savo turimą jau 30 metų teisminio ir teisinio darbo patirtį, taip pat į savo patirtį Europos Žmogaus Teisių Teisme“, – sakė kandidatė į ESBT teisėjus.

REKLAMA
REKLAMA

S. L. Kalėda, kalbėdamas Seime, akcentavo, kad jis iki šiol Lietuvai atstovavo ESBT.

„Per 25 savo teisininko karjeros metus turėjau galimybę Europos teisę taikyti įvairiose srityse“, – dėstė S. L. Kalėda.

REKLAMA

D. Jočienė į ESBT teisėjus būtų skiriama iki kitų metų rugpjūčio 31 dienos ir nuo 2025 metų rugsėjo. Tuo metu S. L. Kalėda ir toliau liktų Lietuvos atstovu ESBT, o naują kadenciją pradėtų nuo kitų metų rugsėjo.

S. L. Kalėdos ir D. Jočienės kandidatūros į ESBT prezidentui Gitanui Nausėdai buvo pasiūlytos, šiems gavus aukščiausius įvertinimus atrankos metu. Šalies vadovas minėtoms kandidatūroms jau pritarė.

REKLAMA
REKLAMA

Kandidatų atranka vykdyta kitų metų rugpjūtį baigiantis 26-ių ESBT teisėjų kadencijoms, tarp jų – ir dviejų, pasiūlytų Lietuvos.

Atrankoje dalyvaujantys asmenys turi atitikti sutartyje dėl ES veikimo nustatytus reikalavimus, ESBT nariai parenkami iš asmenų, kurių nepriklausomumas nekelia abejonių ir kurie tenkina aukštoms teisėjo pareigoms keliamus reikalavimus.

ESBT sudaro 54 teisėjai – po du teisėjus iš kiekvienos ES valstybės narės. Jie skiriami valstybių bendru sutarimu šešerių metų kadencijai, dalį teisėjų keičiant kas trejus metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų