Už tai balsavo 97 parlamentarai iš 98 balsavusiųjų, prieš buvo vienas, susilaikiusių nebuvo.
Seimas šį klausimą sprendė gavęs generalinės prokurorės Nidos Grunskienės kreipimąsi neeilinės sesijos metu.
Pats A. Vyšniauskas prašė panaikinti jam imunitetą.
„Aš neturiu daugiau ką pridėti ir pasakyti. Aš nesu susipažinęs su ikiteisminio tyrimo medžiaga, nesu jokia forma apklaustas, dėl to man būtų sudėtinga kažkokius faktus ar detales komentuoti. Prašau tiesiog panaikinti mano neliečiamybę ir leisti toliau teisinėmis priemonėmis apsiginti“, – kalbėjo A. Vyšniauskas specialiai sudarytos Seimo tyrimo komisijos posėdžio metu.
Kadangi šiuo metu Seimo statute nėra numatyti atvejai, kai Seimo narys pats sutinka su mandato netekimu, neeilinės sesijos metu atliktos visos procedūros, įskaitant tyrimo komisijos sudarymą.
Andrius Vyšniauskas darbą tęs Socialinių reikalų ir darbo komitete
Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė be parlamento sutikimo.
Kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.
Jau anksčiau A. Vyšniauskas sustabdė narystę TS-LKD, pasitraukė iš frakcijos seniūno pareigų bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto.
Seimui antradienį pritarus pakeitimams A. Vyšniauskas darbą tęs Socialinių reikalų ir darbo komitete.
Parlamentaras 11 numeriu buvo įrašytas TS-LKD daugiamandatės apygardos kandidatų į Seimą sąraše, tačiau rinkimų štabas nusprendė jį išbraukti. A. Vyšniausko kandidatūra toliau keliama Marijampolės vienmandatėje apygardoje.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.
Ingrida Šimonytė: siekdamas dar vienos kadencijos, Andrius Vyšniauskas galėtų atsakyti į rinkėjų keliamus klausimus
Konservatorių sąrašą į Seimą vedanti premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad teisėsaugos akiratyje atsidūrusiam A. Vyšniauskui siekti dar vienos parlamentaro kadencijos vienmandatėje apygardoje leisiantis partijos sprendimas yra pakankamas. Pasak jos, tokiu būdu politikas turi galimybę atsakyti į rinkėjų keliamus klausimus.
„Jeigu žmogus mano, kad yra teisus ir nepadarė nieko blogo, kas, manau, buvo paties Andriaus viešai pasakyta, jis turi galimybę rinkėjams savo apygardoje atsakyti į klausimus“, – teigė I. Šimonytė.
„Žinoma, tai nėra garantija, kad rinkėjai juo (A. Vyšniausku – ELTA) pasitikės. Buvimas gana aukštoje sąrašo vietoje galėtų būti tokia garantija. Būtent tam, kad tų garantijų nebūtų, bet būtų sudarytos galimybės žmogui atsakyti į klausimus savo rinkėjams – mano supratimu, toks sprendimas yra pagrįstas“, – aiškino ministrė pirmininkė.
Anot Vyriausybės vadovės, šiuo metu svarbiausia yra susipažinti su Generalinės prokuratūros keliamais klausimais.
„Jis (A. Vyšniauskas – ELTA) be jokių ginčų ir be jokių diskusijų sutinka atsisakyti neliečiamybės. Todėl nė kiek neabejoju, kad dabar įgis galimybę susipažinti su tuo, kuo yra kaltinamas, koks yra bylos turinys“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.
„Aš jokių bylos duomenų nežinau. Nežinau, koks yra konkretus kaltinimų turinys. (...) Dabar svarbiausias dalykas yra tai, kad prokuratūra galėtų užduoti tuos klausimus, kuriuos turi“, – pabrėžė ji.
Andrius Vyšniauskas kitų išlaidas pateikė kaip savo, galimai suklastojo 19 dokumentų
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė antradienį kreipėsi į Seimą dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Vyšniausko teisinės neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė prašo Seimo leisti patraukti A. Vyšniauską baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.
Parlamentaras Andrius Vyšniauskas, būdamas Marijampolės savivaldybės tarybos nariu, galimai suklastojo 19 dokumentų ir kaip savo nurodė kitų asmenų patirtas išlaidas, kad apgaule gautų išmokas.
„Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Andriui Vyšniauskui būnant Marijampolės savivaldybės tarybos nariu, jo kaip tarybos nario išlaidų suvestinėse ir šias išlaidas patvirtinančiuose dokumentuose, pateiktuose Marijampolės savivaldybės administracijai atsiskaitant už savo veiklai skirtas išlaidas, yra nurodytos ir kitų asmenų patirtos išlaidos, kurios nėra susijusios su Andriaus Vyšniausko, kaip tarybos nario, veikla“, – antradienį neeilinės Seimo sesijos metu sakė N. Grunskienė.
Pasak jos, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra duomenų apie 19 galimai suklastotų ir Marijampolės savivaldybei pateiktų dokumentų, kuriuose įrašyti tikrovės neatitinkantys duomenys.
Anot prokurorės, galimi nusikaltimai padaryti nuo 2019 metų balandžio 23 dienos iki 2020 metų lapkričio 13 dienos, o apgaule buvo įgyta 2190,38 euro.
„Prašau Seimo leisti patraukti A. Vyšniauską baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“, – į Seimo narius kreipėsi N. Grunskienė.
Anot N. Grunskienės, taip manyti leidžia surinktų duomenų visuma – liudytojų parodymai, Marijampolės savivaldybės administracijos pateikti dokumentai, bankų, mobilaus ryšio operatorių ir degalinių pateiktos suvestinės.
Įtarimai pareikšti pagal LR BK 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas arba disponavimas suklastotu dokumentu), 182 str. 1 d.(sukčiavimas), 182 str. 2 d. (piktnaudžiavimas).
Šios neeilinės sesijos metu parlamentarai apsispręs, ar dėl šio N. Grusnienės prašymo Seime sudaryti tyrimo komisiją.
Andriaus Vyšniausko „čekiukų“ skandalas
A. Vyšniauskui teisėsauga nori pateikti įtarimus dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo einant Marijampolės savivaldybės tarybos nario pareigas ir siekiant gauti kompensaciją už patirtas išlaidas.
Prokuratūros teigimu, A. Vyšniauskui galėjo būti neteisėtai išmokėta 2,1 tūkst. eurų.
Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė be parlamento sutikimo.
Kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 71.
Antradienį tikimasi šį klausimą išspręsti, pats A. Vyšniauskas yra sakęs, jog prašys Seimo panaikinti jo imunitetą.
Marijampolės savivaldybės duomenimis, politikas, 2019–2020 metais eidamas Marijampolės tarybos nario pareigas, panaudojo 5120 eurų jo veiklai skirtų lėšų.
Apie pusantro tūkstančio eurų sudarė išlaidos telefono ir interneto ryšio paslaugoms, 2,1 tūkst. – išlaidos degalams, dar apie pusantro tūkstančio eurų – kitos išlaidos, tarp jų kanceliarinės (137 eurai), lėšos viešinimo paslaugoms (1365 eurai) ir gėlėms (67 eurai).
Be to, paaiškėjo, kad šių išlaidų pagrįstumo savivaldybės kontrolieriai nevertino, motyvuodami dideliu darbo krūviu.
Kontrolės duomenimis, A. Vyšniauskas pernai į savivaldybės biudžetą grąžino 102 eurus už degalus.
Specialiųjų tyrimų tarnybos teigimu, šiuo metu įtariant netinkamą lėšų panaudojimą Marijampolės savivaldybėje atliekamas bendras ikiteisminis tyrimas dėl tarybos narių, o tyrimas dėl A. Vyšniausko atskirtas.
Be to, teismui jau perduota byla dėl Marijampolės tarybos narės ir A. Vyšniausko patarėjos Seime Vaidos Pituškienės galimo piktnaudžiavimo.
Pats A. Vyšniauskas tvirtino esąs šokiruotas jam mestų įtarimų ir sakė nepadaręs jokio nusižengimo. Jis pranešė stabdantis narystę TS-LKD, pasitraukiantis iš frakcijos seniūno pareigų bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto.
- UŽTEKS LR griauti.
Žadėtas skaidrumas ir nauja politinė kultūra...