Už projektą po svarstymo balsavo 89, susilaikė – 18, prieš 3 parlamentarų.
Projekte teigiama, kad Lietuvos miestuose dažnai viršijami Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomenduojami oro užterštumo kietosiomis dalelėmis lygiai, ypatingai šildymo sezono laikotarpiu. Dokumente pateikiamoje informacijoje nurodoma, kad prie to daugiausiai prisideda kietojo iškastinio kuro naudojimas šildymui, dėl ko į orą patenka pavojingi sveikatai teršalai, tokie kaip sunkieji metalai.
Poreikis keisti įstatymus taip pat pagrindžiamas 2022 m. Europos Komisijos pateiktais pasiūlymais dėl naujos oro kokybės direktyvos, kuriame siūloma griežtinti Europos Sąjungos (ES) lygiu taikomas oro kokybės normas, jas priderinant prie PSO rekomendacijų.
Todėl šiuo projektu norima suteikti savivaldybėms teisę apriboti arba uždrausti naudoti vieną ar daugiau kuro rūšį savivaldybės teritorijoje ar jos dalyje ir nustatyti buitinių taršos šaltinių keliamos oro taršos ribojimo taisykles ir kontroliuoti jų laikymąsi. Taip pat savivaldybės būtų įpareigotos nuo 2026 m. gegužės 1 d. drausti naudoti kietąjį iškastinį kurą, išskyrus atvejus, kai tai daroma pramoninėse krosnyse.
Šiuo projektu siekiama sumažinti mažinti kuro deginimo į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį, gerinti oro kokybę gyvenamosiose vietovėse, prisidėti prie tarptautinių oro taršos mažinimo įsipareigojimų.