• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui liko vienas žingsnis, kad būtų priimtos Konstitucijos pataisos dėl žemesnės amžiaus kartelės kandidatams į Seimą. Siūloma į parlamentą leisti kandidatuoti ne nuo 25-erių, o nuo 21-erių metų amžiaus.

Seimui liko vienas žingsnis, kad būtų priimtos Konstitucijos pataisos dėl žemesnės amžiaus kartelės kandidatams į Seimą. Siūloma į parlamentą leisti kandidatuoti ne nuo 25-erių, o nuo 21-erių metų amžiaus.

REKLAMA

Už Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ketvirtadienį pateiktas pataisas balsavo 95 Seimo nariai, prieš – 1, 12 susilaikė.

Tam, kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, Seimas turi būti balsuoti du kartus ir abu kartus pataisai turi pritarti ne mažiau nei du trečdaliai parlamentarų – 94 Seimo nariai. Tarp balsavimų daroma ne trumpesnė nei trijų mėnesių pertrauka.

Tikisi daugiau jaunų žmonių politikoje

Pataisą Seimui V. Čmilytė-Nielsen pateikė dar praėjusioje kadencijoje, jai pritarė ir tuo metu Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė. Pataisą inicijavusi V. Čmilytė-Nielsen argumentuoja, kad pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus 21-erių sulaukęs asmuo jau gali būti renkamas į Europos Parlamentą.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas ragino kolegas palaikyti pasiūlymą, pabrėždamas, kad į politiką reikia įsileisti daugiau jaunų žmonių

REKLAMA

„Džiaugiuosi, kad Seimo valdantieji po 13 metų pagaliau pribrendo šiam projektui. Tačiau geriau vėliau nei niekada. Kviečiu nebijoti įsileisti jaunus žmones į politiką“, – sakė Seimo narys.

Konservatorius Edmundas Pupinis, palaikydamas pataisas, priminė, kad Lietuvos kaimynės Latvija ir Estija į savo parlamentus leidžia kandidatuoti nuo 21-erių.

„Reiktų priminti statistiką, kad jau 16 Europos Sąjungos šalių leidžia kandidatuoti asmenims net nuo 18 metų, septynios šalys, tarp kurių ir mūsų kaimynės Estija ir Latvija – nuo 21 metų. Pasitikėkime rinkėjais, vis dėlto jie renka. O šis leidimas kandidatuoti ar nekandidatuoti yra daugiau moralinio požiūrio“, – kalbėjo Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu valstietis Robertas Šarknickas skeptiškai vertino pataisas, sakydamas, kad ne jaunimas turėtų valdyti valstybę.

„Pati idėja yra nebloga, tačiau vertinant realią situaciją valstybėje, kai jaunimas valdo dabar valstybę, kuris sugebėjo kone per pusę metų apversti Lietuvą aukštyn kojom. Tai ką dabar turėsime? Ateis 21-erių metų, kurie nebaigę mokslų, neturi patirties gyvenimo ir ateina valdyti valstybę. Iki kokio lygio mes einame, kolegos? Degradacija“, – piktinosi Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu liberalas Andrius Bagdonas, ragindamas palaikyti įstatymo projektą, sakė, kad projekto nepalaikysiantys Seimo nariai nesirūpins Lietuvos dabartimi.

„Jaunimas nėra Lietuvos ateitis, jaunimas yra Lietuvos dabartis. Tie Seimo nariai, kurie balsuos prieš šį įstatymo projektą arba išeis iš posėdžių salės, jie bus Lietuvos praeitimi“, – sakė A. Bagdonas.

25 metų riba renkant asmenis į nacionalinius parlamentus yra didžiausia visoje Europos Sąjungoje, šį cenzą taiko tik dar trys šalys: Italija, Graikija ir Kipras, nurodoma pataisos aiškinamajame rašte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų