• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ėmėsi siūlymo leisti skirti baudas vairuotojams, palikusiems automobilį svetimoje privačioje stovėjimo vietoje.

Seimas ėmėsi siūlymo leisti skirti baudas vairuotojams, palikusiems automobilį svetimoje privačioje stovėjimo vietoje.

REKLAMA

Parlamentas šią savaitę 33 parlamentarams balsavus už, trims – prieš, 14 susilaikius po pateikimo pritarė tokioms konservatorių Viliaus Semeškos ir Andriaus Vyšniausko pataisoms. Toliau jas svarstys Seimo komitetai, svarstymas plenariniame posėdyje suplanuotas gruodį.

Seimo nariai siūlo, kad savavališkas nuosavybės teise valdomos transporto priemonės stovėjimo vietos užėmimas arba naudojimas užtraukia įspėjimą arba 100–300 eurų baudą. Už pakartotinį nusižengimą siūloma bausti 300–500 eurų bauda.

Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas pristatęs V. Semeška sakė, kad vis daugiau žmonių pirkdami būstą įsigyja ir automobilio stovėjimo vietą, bet ją užstačius kitam vairuotojui tenka pasikliauti arba šio geranoriškumu, arba, susidūrus su piktybiniu atveju, pradėti ilgai trunkantį civilinį procesą.

REKLAMA
REKLAMA

„Vis dažnėja atvejai, kai įsigytos privačios stovėjimo vietos užimamos ir naudojamos be savininko sutikimo. Laba paprasta gyvenimiška situacija: pas kaimyną atvažiavo giminaičiai, pasistatė automobilį į jūsų požeminį parkingą, jūsų nuosavybės teise turimą vietą, ir išvyko savaitei į užsienį. Iškvietėte policiją, bet pareigūnai neturi teisinio pagrindo jums padėti“, – kalbėjo V. Semeška.

REKLAMA

Anot jo, leidus skirti baudas už privačioje vietoje be savininko leidimo pastatytą automobilį policijos pareigūnams bus suteikto teisiniai įrankiai spręsti tokias situacijas, nes dabar jie gali tik paskambinti savininkui ir paprašyti patraukti automobilį.

Pataisas įvertinęs Seimo kanceliarijos Teisės departamentas pažymi, kad privačias automobilių statymo vietas turintys asmenys jau šiuo metu gali užtikrinti, kad jomis nesinaudotų kiti žmonės, ne tik pastatydami fizines kliūtis, bet ir įrengdami kelio ženklą „Rezervuota stovėjimo vieta“, tai suderinę su atsakingomis institucijomis.

Seimo teisininkai pažymi, kad tokiu atveju, pastačius automobilį be leidimo šio kelio ženklo zonoje, asmeniui kiltų administracinė atsakomybė pagal ANK straipsnį dėl automobilio stovėjimo taisyklių pažeidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų