Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Inga Šablinskienė teigė, kad reidai vyksta jau nuo ketvirtadienio. Ji paminėjo, kad panašios akcijos per metus vyksta apie 20 kartų.
„Jau nuo vakar dienos 5 šalies apskrityse vykdome policijai pavestus uždavinius ir funkcijas, tai yra asmens, visuomenės saugumo apsaugojimo, nusikaltimų ir nusikalstomų veiklų prevenciją. Be abejo, vykdome eismo kelių priežiūrą. Pagrindinis dėmesys yra į transporto priemonių vairuotojų blaivumą“, – žurnalistams penktadienį teigė I. Šablinskienė.
Policijos atstovė pastebėjo, kad paskutinius kelerius metus daugėja atvejų, kai asmenys vairuoja išgėrę. Anot jos, klausinėjami daugelis vairuotojų tvirtina, kad sėdo už vairo neblaivūs, nes jautėsi gerai.
„Pastaraisiais metais neblaivių vairuotojų nustatoma dešimtimis tūkstančių. Per pirmą šių metų pusmetį jau turime 4822 neblaivius vairuotojus“, – pabrėžė ji.
„Paskutinio reido metu padaugėjo nuo 15 iki 20 neblaivių vairuotojų“, – paklausta, ar didesnis pagautų asmenų skaičius yra nulemtas dažnesnių reidų, atsakė I. Šablinskienė.
Gyventojai dažniau tikrinasi blaivumą
Kaip aiškino „Testera“ pardavimų plėtros vadovė Sigita Kniūkštienė, alkotesterių dalinimo akcijos tikslas yra, kad asmenys atsakingiau elgtųsi ir naudotųsi priemonėmis, kurios leidžia įvertinti ar jie gali vairuoti.
„Pagrindinė įmonės žinutė yra tokia, kad žmonės prisiimtų atsakomybę ne tik u save, bet ir už aplinkinius. Tai su šia idėja kreipėmės į policijos atstovus, kurie gan palankiai priėmė šią žinutę imtis prevencijos ir atstovauti vienkartinį alkotesterį“, – žurnalistams teigė S. Kniūštienė.
„Juos (testus – ELTA) galima įsigyti bet kurioje vaistinėje, degalinėje ir parduotuvėje“, – pridūrė ji.
„Testera“ atstovė pastebėjo, kad Lietuvos gyventojai vis dažniau tikrinasi ar nėra per girti sėsti už vairo.
„Dažniausiai vasaros metu pardavimai tikrai yra padidėję vaistinėse ar degalinėse“, – tikino ji.
Ji rekomenduoja, kad asmenys nevairuotų alkotesteriui parodžius bet kokį girtumo lygį. „Testera“ atstovė patikino, kad šie testai 99 proc. atvejų rodo tikslią ir teisingą informaciją.
Šeimos gydytojas: alkoholiui reikia apie 10 valandų pasišalinti iš organizmo
Akcijos pristatymo renginyje dalyvavęs šeimos gydytojas Irmantas Aleksa įspėja, kad alkoholis iš organizmo įprastai pasišalina per 10 val., todėl net kitą dieną po vartojimo asmuo vis dar negali vairuoti.
„Viena taurė padeda dehidratuoti organizmą. Kraujas tampa tirštesnis, gali atsirasti kokių nors komplikacijų, susiformuoti trombai. Be to, ta viena taurė yra alkoholio kiekis. Kiekvienas žmogus turi skirtingą skaidymo fermentų kiekį. Iš tikrųjų, dėl tos priežasties žmonės skirtingą laiką jaučia tas priežastis. Dėl to net ir viena taurė yra nesaugi“, – žurnalistams tvirtino gydytojas.
„Vienas standartinis vienetas - bokalas alaus, taurė vyno ar taurelė stipresnių gėrimų žmogaus organizmą palieka per 10 valandų“, – pabrėžė jis.
Jis paminėjo, kad kai kuriems asmenims alkoholio suskaidymas ir pasišalinimas gali užtrukti dar ilgiau.