Tokią išvadą ministerija pateikė Vyriausybei, kurios išvados paprašė Seimas.
Ministerija siūlo nepritarti pakeitimui dėl kelių priežasčių, visų pirma – Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos Komisija nepripažįsta, kad elektroninės cigaretės turi mažesnį žalojantį poveikį sveikatai ar padeda mesti rūkyti. Be to, tokia tvarka neatitiktų Tabako produktų direktyvos, o tokios cigaretės – ES vaisto sąvokos.
„Receptų rašymas yra asmens sveikatos priežiūros paslauga, kurios tikslas yra laiku diagnozuoti asmens sveikatos sutrikimus ir užkirsti jiems kelią, padėti atgauti ir sustiprinti sveikatą. Sveikatos priežiūros specialistai negali išrašyti receptų elektroninėms cigaretėms įsigyti, nes jos yra laikomos su tabako gaminiais susijusiais gaminiais“, – rašoma išvados projekte.
Konkurencijos tarybos vertinimu, pataisos, jeigu joms būtų pritarta, sudarytų palankesnes konkurencines sąlygas tabako gamintojams ir importuotojams, nes jų gaminiai taptų labiau prieinami nei elektroninės cigaretės.
Išvadoje, be kita ko, nurodoma, kad elektroninių cigarečių prekyba parduotuvėse taps nelegali, skatins draudžiamą prekybą, nes jų bus galima lengvai įsigyti visose ES šalyse, kuriose nėra tokio draudimo.
Elektroninėmis cigaretėmis ir jų pildyklėmis leisti prekiauti tik vaistinėse su receptais siūlo kelios dešimtys parlamentarų, parengusių Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės pakeitimo įstatymo pataisas.
Jų iniciatorius „valstietis“ Aurelijus Veryga pristatydamas pakeitimus Seime teigė, kad dar labiau plintant elektroninių cigarečių vartojimui, kuris auga ne procentais, o kartais, atsiras problemų, kurių dabar dar pamatyti neįmanoma.
Jeigu Seimas tokioms pataisoms po svarstymo pritartų, jas tektų notifikuoti Briuselyje, o vėliau vyktų galutinis balsavimas Seime.
Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė yra sakiusi, kad vaistinės galėtų prekiauti tokiais produktais, jei jie išties būtų skirti padėti žmonėms mesti rūkyti.