S. Malinauskas savo socialino tinklo „Facebook“ paskyroje pateikė trečiadienį pasirašytą sveikatos apsaugos viceministro Algirdo Šešelgio raštą, kuriame teigiama, jog S. Čaplinskui komentuoti situacijos apie minėtas ligas neleidžia ministro įsakymas, o tokia teisė suteikta tik Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).
Medicinos profesorius S. Čaplinskas pastaruoju metu viešai komentuoja situaciją dėl koronaviruso ir BNS sakė nežinantis, ar tai darydamas taip pat nepažeidžia teisės aktų.
„Vienareikšmiškai tai vertinu kaip žodžio laisvės varžymą. Jokios institucijos vadovas negali būti persekiojamas už tai, kad viešai išsakė savo nuomonę“, – savo paskyroje rašo S. Malinauskas.
Premjero patarėjas abejoja tokių nurodymų teisėtumu, nes ministerijos iniciatyva paskelbus ekstremalią situaciją, komunikacijai dėl koronaviruso vadovauti paskirtas jis, o ne ministerija.
„Matau tai kaip pavojingą precedentą, kuriam pavykus žurnalistai iš viso nebegalės pasikviesti pašnekovų iš viešojo sektoriaus, nes jie bijos sulaukti tokių pasekmių. Apie tai informavau premjerą, o S.Čaplinską dar kartą patikinau, kad jis turėjo mano leidimą ir raginimą bendrauti su žurnalistu“, – nurodo S. Malinauskas.
SAM sausio pabaigoje pradėjo tarnybinį tyrimą dėl S. Čaplinsko, aiškindamiesi, kodėl jis sausio pradžioje teikė komentarus apie mirties nuo gripo atvejį. Sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė pabrėžė, kad spalį pakeista vidine tvarka siekta išvengti sumaišties, kai informacija tais pačiais klausimais teikiama iš kelių institucijų ir kartais yra interpretuojama skirtingai.
„Reikėtų visiems mums kartu kovoti su užkrečiamoms ligomis ir ministrui Verygai su savo pavaldiniais nustoti kovoti su ULAC ir Čaplinsku. Pradedama cenzūra, ir, kaip suprantu, premjero patarėjui tai nebepatinka. Tai yra akivaizdus mobingo pavyzdys prieš organizaciją“, – BNS trečiadienį sakė S. Čaplinskas.