Šalies vadovas savo užuojautoje pažymi, kad G. Mesonis reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos teisinės sistemos tobulinimo, konstitucinio teisingumo Lietuvoje stiprinimo ir konstitucinių vertybių puoselėjimo.
„G. Mesonis įnešė svarų indėlį vystant teisės mokslą ir gerinant Lietuvos konstitucinės teisės mokslo idėjų tarptautinę sklaidą. Ne mažiau reikšmingas jo, kaip Konstitucinio Teismo teisėjo, įnašas plėtojant Lietuvos valstybingumą stiprinančią, Konstitucijos viršenybę, pagarbą žmogaus teisėms užtikrinančią oficialiąją konstitucinę doktriną“, – sakoma prezidento užuojautoje.
Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen užuojautoje sako, kad G. Mesonis buvo geras teisininkas ir šiuolaikiško požiūrio akademikas.
„Visuomet atrodo neteisinga, kai išeina jauni žmonės. Juolab toks puikus žmogus, geras teisininkas, šiuolaikiško požiūrio akademikas. Su G. Mesoniu teko bendrauti žmogaus teisių klausimais. Ilgam išliks atmintyje jo paprastumas, draugiška šypsena ir gilus požiūris į viską. Nuoširdžiai užjaučiu šeimą, artimuosius, teisininkų bendruomenę ir visus jį pažinojusius“, – teigė parlamento vadovė.
Apie G. Mesonio mirtį antradienį pranešė Mykolo Romerio universitetas. 1968-aisiais gimęs teisininkas buvo universiteto dėstytojas, Konstituciniame Teisme jis dirbo 2011–2021 metais.
G. Mesonis tuometiniame Vilniaus pedagoginiame universitete (dabar Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija) įgijo fiziko specialybę, vėliau MRU baigė teisės studijas, įgijo daktaro laipsnį, studijavo Jungtinėse Valstijose.
Prieš ateidamas dirbti į KT jis vadovavo MRU Konstitucinės teisės katedrai, pastaruoju metu tęsė akademinį darbą universitete.
Teisininkas šiemet buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.