• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Derinant generolo Valdemaro Rupšio kandidatūrą į kariuomenės vadus, prezidentas Gitanas Nausėda apie jo studijas Rusijoje nežinojo, teigia Prezidentūra.

Derinant generolo Valdemaro Rupšio kandidatūrą į kariuomenės vadus, prezidentas Gitanas Nausėda apie jo studijas Rusijoje nežinojo, teigia Prezidentūra.

REKLAMA

Vis tik šalies vadovas generolą vertina atsižvelgdamas į jo tarnybą Lietuvai.

„Teikiant prezidentui kariuomenės vado kandidatūrą, Krašto apsaugos ministerija šios informacijos nenurodė. Prezidentas apie V. Rupšio studijas buvo informuotas vėliau“, – BNS nurodė Prezidentūra.

„Kariuomenės vadą prezidentas vertina atsižvelgdamas į daugiau nei 30 V. Rupšio tarnybos Lietuvai metų“, – rašoma jame.

V. Rupšio kandidatūrą į kariuomenės vadus 2019 metais pasiūlė tuometis krašto apsaugos ministras ministras Raimundas Karoblis. Vėliau G. Nausėda ją pateikė Seimui, kuris galiausiai karininką ir patvirtino.

Naujienų portalas „Alfa“ skelbė, kad V. Rupšys nutylėjo faktą, jog 1985–1989 metais studijavo Novočerkasko aukštojoje karo mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA

Apie šį faktą teigia tuomet nežinojęs ir dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

„2019 metais, kai buvo kariuomenės vado paskyrimo procedūra, komitetas jo kandidatūra svarstė, bet mes tokio fakto nežinojom, gyvenimo parašyme tokio fakto nebuvo“, – BNS sakė parlamentaras.

„Manau, kad reikėjo tokį faktą pateikti, tikrai nemanau, kad tai būtų paveikę balsavimo rezultatus, bet tokiose pareigybėse esančių žmonių biografijose pilkųjų zonų neturi likti, nes tai gali tapti tam tikru pažeidžiamumu“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Kariuomenė nurodo, kad Novočerkasko aukštosios mokyklos V. Rupšys nebaigė ir ją paliko savo noru.

Konkrečiai neįvardindamas, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas savo „Facebook“ paskyroje pareiškė, kad 1990-aisiais Lietuvos krašto apsaugos sistemą kūrę žmonės yra nepelnytai juodinami nesuprantančiųjų laikmečio aplinkybių.

Karininko priesaiką tarnauti Lietuvos valstybei V. Rupšys davė 1990-ųjų lapkričio 11-ąją, pradėjęs tarnybą krašto apsaugos sistemoje. Tuo metu Lietuva dar nebuvo sulaukusi tarptautinio nepriklausomybės atkūrimo pripažinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Todėl dabar kai vyksta chunveibiniškas šokis aplink krašto apsaugą kūrusius 90-ųjų savanorius, tariamai demaskuojant jų sovietinio laikotarpio biografijas, man darosi liūdna ir atgrasu“, – rašė ministras.

Pagal Konstituciją, kariuomenės vadą penkeriems metams skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

O ponia dalė kodėl nekliuvo?
KGBistus viešinkite!
KGBistus viešinkite!
KGBistų išviešinimas reikalingas, o ne smulkmenos. Ir tam įslaptinimui neprieštarauja nei viena Seimo partija. Ko bijoma?
Pagarba A,Anušauskui už akivaizdų puolimą prieš kariuomenės vadą,kuris pasirodo yra žemiau čekiukų skandalo herojų Kairio,Skaistės, ir apie kuriuos Šimonytė pasakė ,kad jai jie dirba gerai,O kiti savivaldybių politikai net apdovanoti ,gaus daug kartų daugiau negu gavo ir jokių čekiukų.Matyt vadas ponaičiui Lansbergiui neįtinka,jei būdamas URM ministru, jau kaip partijos pirminikas kariuomenės vadą leido sau kvieti į partojos posėdį,kad įis išaiškintų ir kad suprastų nuo Lansbergio iki Džiugelio ką jis veikia ,Geriau jau Lansbergis papsakotų kokai jo kompeetncija užsienio politikoje,ka dnesugeba dirbti be Linkevičiaus,kuris ir dabar viešai atsako per tv ,nes ministras nesugeba,galėtų ir apie Kreivienę papaskoti,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų