• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šūvius į moterį Vilniaus rajone antradienį paleidęs policininkas yra patyręs pareigūnas, sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Šūvius į moterį Vilniaus rajone antradienį paleidęs policininkas yra patyręs pareigūnas, sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

REKLAMA

„Patyręs pareigūnas, dirba specializuotame padalinyje, kuris reaguoja į įvykius, susijusius su grėsme asmenų sveikatai ir gyvybei. Jis kaip ir kiti pareigūnai, tuo metu atliko pareigą – gelbėjo savo ir aplinkinių sveikatą ir gyvybę“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį Policijos departamente sakė R. Požėla.

„Ne visi santykiai tarp policijos ir tarp mūsų klientų, įvardinkime taip, pasibaigia vienaip ar kitaip išsprendus problemą. Deja, reikia konstatuoti, kad kartais nutinka tenka įvykiai, kada nukenčia, žūva tiek mūsų klientai, tiek mūsų pareigūnai. Deja, šįkart žuvo mūsų klientas“, – pripažino R. Požėla. Jis dėl tragedijos pareiškė užuojautą žuvusios moters artimiesiems.

Policijos vadovas sakė trečiadienį asmeniškai susitikęs ir bendravęs su dviem iš keturių įvykių dalyvavusių pareigūnų. Policijos vadovas susitiko ir su moters peiliu sužalotu policininku, bei pareigūnu, kuris paleido mirtinus šūvius į agresyvią moterį.

REKLAMA
REKLAMA

„Išklausiau kolegas, kaip jie vertina situaciją. Aš jiems pažadėjau moralinį palaikymą, psichologinę ir teisinę pagalbą, kuri teikiama nuo pirmos dienos“, – sakė R. Požėla.

REKLAMA

Ikiteisminį tyrimą dėl įvykio atlieka Policijos departamento Imuniteto valdyba.

Agresyvi moteris pareigūnus ir medikus puolė kastuvu

Kaip skelbė policija, į Vilniaus rajoną, Baraškų kaimą antradienį po vidurdienio medikai ir pareigūnai vyko gavę iškvietimą, jog moteriai sutriko sveikata.

Policijos duomenimis, 51 metų moteris buvo agresyvi, kastuvu apdaužė medikų automobilį bei peiliu puolė medikus ir policininkus.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnai keliskart panaudojo elektrošoko prietaisą „Taser“, ašarines dujas, tačiau tai nesustabdė moters, todėl pareigūnai keliskart šovė į moterį. Pasak sostinės policijos, iš viso iššauti penki šūviai.

Po įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo ir galimo piktnaudžiavimo, tai yra standartiniai veiksmai po tarnybinio ginklo panaudojimo.

Policija skelbė, kad antradienį, 14.17 val. gautas greitosios medicinos pagalbos dispečerės pranešimas, kad Baraškių kaime, agresyvi moteris kastuvu užpuolė atvykusius medikus, kastuvu sužalojo 35 metų paramediką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis po suteiktos medicinos pagalbos gydomas ambulatoriškai.

Moteris taip pat apgadino greitosios medicinos pagalbos automobilį.

Į įvykio vietą atvykusius policijos pareigūnus moteris puolė su peiliu, todėl buvo panaudotos dujos, elektros impulsinis prietaisas „Taser“ – atlikti keturi šūviai.

Gindamasis nuo užpuolimo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Specialiosios parengties skyriaus 32 metų pareigūnas iš tarnybinio pistoleto „Glock 19“ iššovė penkis šūvius į moterį. Ji mirė įvykio vietoje.

REKLAMA

Sulaikymo metu buvo sužalotas kitas Specialiosios parengties skyriaus 23 metų pareigūnas, jis suteikus medicinos pagalbą, gydomas ambulatoriškai.

Abu pareigūnai tarnyboje reikalaujamus normatyvus buvo išlaikę, pasak R. Požėlos, rezultatai buvo geri. Jie taip pat dalyvavo mokymuose apie konfliktus.

Policija teigia reagavusi

R. Požėla teigia, kad pareigūnai reagavo į Bendrojo pagalbos centro skambučius dėl šio įvykio.

REKLAMA

„Pareigūnų reagavimas yra vertinamas ikiteisminio tyrimo rėmuose. Į visus skambučius, pranešimus policija reagavo. Ar jie tinkamai reagavo, laiku reagavo, ar ėmėsi visų reikiamų priemonių, į tai atsakys ikiteisminis tyrimas“, – sakė R. Požėla, jis tikino savo vertinimą turintis, tačiau dabar jo neviešins.

Jis tikino, kad policija laiku reaguoja į 94 procentus skubiausių, A kategorijos, įvykių, į 97 proc. B kategorijos įvykių ir 93 C kategorijos įvykių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Į tuos įvykus, kur kyla reali grėsmė sveikatai ir gyvybei, policija reaguoja laiku – skaičiuojant vidutinį laiką, vidutiniškai reaguojama per 8 minutes“, – sakė R. Požėla.

Jis taip pat pažymėjo, kad iki reagavimo padalinių pertvarkos reagavimo padaliniuose Vilniuje trūko 120, dabar trūksta 100.

„Taip, trūkumas yra didelis, mes to neslepiame, mes aiškiai tai komunikuojame. Bet tas trūkumas nedidėja, jis mažesnis nei buvo iki kelių padalinių apjungimo“, – sakė policijos vadovas.

REKLAMA

Beveik tuo pat metu Elektrėnų savivaldybėje įvyko dar vienas tragiškas įvykis – vyras galimai nušovė žmoną, sužeidė podukrą ir nusišovė pats. Į šį įvykį buvo mestos didelės apskrities ir vietinės policijos pajėgos.

Ginklas prieš žmones naudojamas itin retai

Pasak R. Požėlos, šaunamąjį ginklą policija naudoja labai retai, dažniausiai prieš gyvūnus ir nestojančias ir grėsmę eismo saugumui keliančias transporto priemones. Šiemet šaunamasis ginklas buvo panaudotas tik tris kartus, pernai – keturis.

REKLAMA

„Prieš žmones šaunamasis ginklas naudojamas kaip išimtinė priemonė. Šaunamasis ginklas naudojamas tik tada, kai išnaudotos kitos specialiosios priemonės ir kai kyla reali grėsmė pareigūno ar aplinkinių sveikatai ir gyvybei“, – sakė policijos vadovas. Nuo 2020 metų iki antradienio tragedijos šaunamasis ginklas prieš žmones nebuvo panaudotas nė karto.

Šaudant į asmenį taikomasi į gyvybei nepavojingus organus, taip, pasak R. Požėlos, buvo ir Baraškių kaime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kritikams dėl galbūt perteklinių policijos veiksmų komisaras, remdamasis medikų žiniomis, viešai atsakė, kad psichikos ligomis sergantys žmonės nejaučia skausmo, jų jėgos neretai „būna antgamtinės“, jie būna afekto būsenoje.

„Retorinis klausimas – jeigu moteris būtų nudūrusi mediką ar pareigūną, kokie tuomet būtų komentarai?“, – sakė R. Požėla. Jis priminė tragediją Telšiuose, kai peiliu mirtinai buvo sužalotas policijos pareigūnas.

REKLAMA

„Tuometinis kritikuojančių choras piktinosi, kad pareigūnas turi ginklą ir bijo jį naudoti. Dabar pareigūnas kaltinamas pertekliniu specialiųjų priemonių naudojimu“, – įvykio atgarsius prisiminė Lietuvos policijos vadovas.

Šiemet tarnybos metu buvo sužeisti 88 policijos pareigūnai.

„Stebime tendenciją, kad žmonės tampa agresyvesni, vis dažniau priešinasi pareigūnams, elgiasi agresyviai ir neadekvačiai, nevykdo pareigūnų reikalavimų. kasmet fiksuojame vis didesnį A ir B iškvietimų skaičių“,  – apie pareigūnų kasdienybę pasakojo R. Požėla.

REKLAMA

Jis teigia, kad organizuojami mokymai pareigūnams, kaip bendrauti su psichikos negalią turinčiais žmonėmis, šiemet juose dalyvavo 300 policininkų.

Policija norėtų naudotis sveikatos duomenis

R. Požėla mano, kad, jeigu pareigūnai būtų turėję medikų informaciją apie moters sveikatos būklę, būtų galėję jai pasirengti. Dabar jie neturi prieigos prie esveikatos duomenų.

„Šis klausimas buvo aptartas, artimiausiu metu planuojamas susitikimas su sveikatos apsaugos ministru“, – sakė R. Požėla.

REKLAMA
REKLAMA

Jis mano, kad reikalingi bendri policijos ir medikų mokymai.

„Kad atvykus į tokią situaciją, būtų pagalbininkai ir partneriai vieni kitiems“, – sakė policijos generalinis komisaras.

„Tragiškas įvykis tiek žuvusios moters šeimai, tiek pat tragiškas įvykis policijos pareigūnui ir visai policijos bendruomenei“, – sakė Vilniaus apskrities policijos vadovas Renaldas Žekonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų