„Apie pora savaičių ji išbuvo Intensyviosios terapijos skyriuje. Tikrai pakankamai ilgą laiką jos būklė mums kėlė daug daug rūpesčių. Kaip ir minėjau, dabar jinai yra išrašoma sanatoriniam gydymui“, – sakė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.
Planuojama, kad reabilitacija truks maždaug 24 dienas.
Medikas nesiryžo prognozuoti, ar patirtos traumos mergaitei turės liekamųjų pasekmių.
„Nenorėčiau prognozuoti. Visi mes turime liekamųjų reiškinių iš savo vaikysčių“, – teigė jis.
Į ligoninę 2020 metais gimusi raseinietė atvežta pernai per Kalėdas.
Policijos duomenimis, ji į gydymo įstaigą pateko be sąmonės. Kaip yra nurodžiusi Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė Rasa Gelžinytė, mergaitė į ligoninę paguldyta dėl pilvo traumos, tačiau vėliau nustatyti daugybiniai kūno sužalojimai.
Šiaulių teismas dėl sunkaus vaiko sužalojimo leido mėnesiui suimti mergaitės motiną, o jos draugas suimtas dviem mėnesiams.
Policija anksčiau nebuvo gavusi pranešimų apie smurtą šeimoje. Abu asmenys anksčiau nebuvo teisti.
Motina bus stebima
Ketvirtadienį Šiaulių teismas Raseiniuose sužalotos mergaitės mamai skyrė kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą keturiems mėnesiams dėvint apykoję.
Baigiantis įtariamosios suėmimo terminui toks sprendimas priimtas remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma, gautomis specialistų išvadomis ir aiškėjančiomis, kaip įtariama, įvykdyto nusikaltimo aplinkybėmis, ketvirtadienį pranešė prokuratūra
Ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti prokurorė Jūratė Tamašauskienė pažymi, kad atsižvelgiant į kardomųjų priemonių paskirtį, numatytus tikslus galima tinkamai pasiekti švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis nei pačia griežčiausia – suėmimo.
Ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus mažametės sveikatos sutrikdymo buvo pradėtas praėjusių metų gruodžio 26 dieną. Išvakarėse dvejų metų mergaitė dėl kūno sužalojimų iš Raseinių ligoninės buvo atvežta į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikas.
Gruodžio 28 dieną byloje įtarimai byloje pareikšti mažametės mamai ir šios draugui. Abiem įtariamiesiems buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Mažametės mamai suėmimas skirtas mėnesiui, jos draugui – dviem mėnesiams. Pastarojo gynėja kreipėsi į teismą, prašydama panaikinti teismo nutartį dėl suėmimo, tačiau trečiadienį Šiaulių apygardos teismas gynėjos skundą atmetė.
Baudžiamasis kodeksas už sunkų mažamečio sveikatos sutrikdymą numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dvylikos metų.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Šiaulių apygardos prokuratūra. Tyrimą atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai.